piątek, 23 sierpień 2019 14:23

Otrzymaliśmy dofinansowanie na zakup strojów!

Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Pieśni i Tańca "Kujawy" otrzymało dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu EtnoPolska.
Celem projektu jest nabycie nowych elementów garderoby, włączając pełne stroje ludowe dla Zespołu Pieśni i Tańca „Kujawy”. Zasób odzieży używanej podczas występów, jest eksploatowany od około 30 lat, wiele z kostiumów zakupiono jako używane, najstarszymi są stroje kurpiowskie liczące około 100 lat. W 2020 roku Zespół świętować będzie 35 – lecie swojej bogatej działalności, w której skupia się na popularyzacji folkloru, zdobywając także nagrody i wyróżnienia na festiwalach lokalnych, ogólnopolskich i zagranicznych.
Zostaną zakupione: buty męskie z wyłogami, buty męskie z cholewami, buty kujawskie damskie sznurowane, buty czółenka białe do mazura. Pełne kostiumy, które posłużą do opracowania nowych programów artystyczno-historycznych to regionalne stroje z Lublina. Kostiumy zostaną przeznaczone na użytek grupy reprezentacyjnej. Według założonego planu wszystkie potrzebne do zakupienia stroje i ich elementy będą gotowe w październiku 2019 r. i posłużą podczas prezentacji niepodległościowych i bożonarodzeniowych.

 


Jesteśmy na

YouTube - logo   Facebook - logo

Należymy do

CIOFF


Wspierają nas