2021

Nagrody wojewody dla animatorów kultury.


11 września 2021 r. Zespół Pieśni i Tańca "Kujawy" został wyróżniony przez wojewodę za pracę na rzecz województwa kujawsko-pomorskiego. Podczas wielkiego festynu pod nazwą "Smaki Dziedzictwa", który odbył się w Kruszwicy w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, wojewoda Mikołaj Bogdanowicz nagrodził Zespół Pieśni i Tańca "Kujawy" oraz innych animatorów kultury z województwa kujawsko-pomorskiego. O tym, komu przyznać nagrodę, zdecydowała kapituła konkursu na Animatorów Kultury Dziedzictwa Narodowego i Tradycji Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Dziękujemy kapitule i wojewodzie za docenienie pracy Zespołu Pieśni i Tańca "Kujawy".

 

2019

27 maja Zespół Pieśni i Tańca Kujawy został uhonorowany wyróżnieniem przez Prezydenta Miasta Włocławek   za szczególne zaangażowanie w upowszechnianiu kultury w mieście Włocławek. Wyróżnienie przyznane na Święto Pracownika Kultury w kategorii: wydarzenie - Ogólnopolski Festiwal Zespołow Folklorystycznych "O kujawski wianek". Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w Teatrze Impresaryjnym im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku

Serdecznie dziękujemy Prezydentowi naszego miasta Markowi Wojtkowskiemu oraz Kapitule, która głosowała za przyznaniem zespołowi Wyróżnienia.

 

2015

Medal „Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniesis”

24 maja 2015 r. podczas uroczystych obchodów Jubileuszu 30 – lecia swojej działalności, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki uhonorował Zespół Pieśni i Tańca "Kujawy" za wybitne zasługi oraz całokształt działalności na rzecz Województwa Kujawsko – Pomorskiego i jego mieszkańców medalem „Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniesis”.

Medal Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego „Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis”, przyznaje Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Są dwa rodzaje medalu: Medal Złoty i Medal Srebrny. Złoty Medal przyznawany jest osobom fizycznym, osobom prawnym, organizacjom oraz stowarzyszeniom krajowym lub zagranicznym, zasłużonym dla walki o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej i prawa człowieka. Srebrny Medal przyznawany jest osobom fizycznym, osobom prawnym, organizacjom oraz stowarzyszeniom krajowym lub zagranicznym za wybitne osiągnięcia
lub całokształt działalności na rzecz Województwa Kujawsko-Pomorskiego i jego mieszkańców.

Łacińska formuła znajdująca się na Medalu: „Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano –Pomeraniensis” oznacza:
„W jedności trwa Województwo Kujawsko- Pomorskie”.

 

2015

Nagroda Główna Prezydenta Miasta Włocławek w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

 28 maja 2015 r. Zespół Pieśni i Tańca "Kujawy" uhonorowany został  Nagrodą Główną Prezydenta Włocławka.

Uroczystość z udziałem Prezydenta Marka Wojtkowskiego odbyła się w sali widowiskowej Centrum Kultury Browar B.

Nagrody Prezydenta przyznawane są osobom fizycznym lub prawnym na podstawie oceny działalności lub osiągnięć w zakresie twórczości artystycznej oraz upowszechniania lub ochrony kultury o istotnym znaczeniu w kulturze, a także za promowanie kultury miasta.

Nagrody przyznawane są w kategoriach:

* Twórcy za osiągnięcia w dziedzinie: literatura,  plastyka, muzyka, teatr i film,  taniec.

* Wydarzenie - impreza lub cykl imprez, które miały szczególne znaczenie dla kultury Włocławka.

* Odkrycie roku - osoba, która zadebiutowała w poprzednim roku wyróżniając się swoją działalnością.

Nagroda Główna przyznawana jest osobom, podmiotom, wydarzeniom wybranym spośród nagrodzonych.

Serdecznie dziękujemy Prezydentowi naszego miasta oraz Kapitule, która głosowała za przyznaniem zespołowi Nagrody Głównej.

2010

ZPiT Kujawy został uhonorowany Medalem Wojewody Kujawsko-Pomorskiego

2010

ZPiT Kujawy został uhonorowany nagrodą Prezydenta Miasta Włocławka. Uroczystość z udziałem Prezydenta Andrzeja Pałuckiego odbyła się w Sali koncertowej Teatru Impresaryjnego im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku

2005

ZPiT Kujawy został uhonorowany medalem Prezydenta Miasta Włocławek

 


Jesteśmy na

YouTube - logo   Facebook - logo

Należymy do

CIOFF


Wspierają nas