2019

  • 9.01 -Koncert w ramach WOŚP, II LO im. M.Kopernika, Włocławek

  • 11.01 -Koncert w ramach WOŚP-S.P.nr 22 im. Janusza Korczaka, Włocławek

  • 12.01 -Koncert „Podaj serce”-w ramach WOŚP, CK Browar B.

  • 4.02 - Poprowadzenie Studniówki Zespołu szkół Elektrycznych w Ciechocinku, gr.reprezentacyjna

  • 15.02 - Koncert SP nr 22 we Włocławku podczas uhonorowania najlepszych uczniów szkoły, gr. reprezentacyjna

  • 16.02 - warsztaty taneczne - gr.Stokrotki, CK Browar B.

  • 16.02 - nabór uzupełniający dla chłopców, CK Browar B.

  • 22-23.03 -warsztaty taneczno-wokalno-aktorskie z instruktorami ZPiT Wisła z Płocka: Piotr Onyszko-taniec, Anna Durniat- emisja głosu, Adam Gradowski- zajęcia aktorskie- CK Browar B.

  • 16.03 –koncert Wojewódzkie Święto Kobiet Wiejskich –CK Browar B.

  • 30.03 -Nagroda Burmistrza Sierpca (Malwy) i wyróżnienie( Stokrotki) na VI Kasztelańskich Spotkaniach z Folklorem w Sierpcu

  • 12-14.04 –warsztaty wszystkich grup zespołu obejmujące wyraz sceniczny, technikę taneczną, warsztaty wokalne – Zofia Czechlewska, Piotr Stocki

  • 24.04 – Bliżej korzeni-koncert edukacyjny z prelekcją –Katolickie Publiczne Przedszkole „Pod Aniołem Stróżem”, Włocławek

  • 27.04 - „Wiosna z Folklorem”- MGOK w Izbicy Kuj.- Reprezentacyjna, Skrzaty, Stokrotki

  • 3.05 –II nagroda gr. reprezentacyjna, III nagroda gr, Skrzaty- IV Przegląd Zespołów Folklorystycznych im.T. Zielinskiego w Brześciu Kujawskim

  • 5.05 - 37.Bieg Kujawiaka, dekoracja zawodników, gr. reprezentacyjna, Stadion „Przylesie” we Włocławku

  • 6.05 – para w regionalnym stroju, Wieniec Zdrój

  • 7.05 – koncert - gr. reprezentacyjna - Wieniec Zdrój

  • 9.05 – Warsztaty-koncert- siedziba Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze-Otrębusy, gr, reprezentacyjna, Malwy

  • 11.05 –Piastowski Festiwal Biegowy- 12. Bieg Piastowski, dekoracja zawodników, Inowrocław, gr.reprezentacyjna

  • 27.05 - Wyróżnienie Prezydenta Miasta  za wydarzenie:Ogólnopolski Festiwal Zespołow Folklorystycznych "O kujawski wianek"

  • 29.05-  Warsztaty - koncert-siedziba Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze-Otrębusy, gr, Skrzaty i Stokrotki

  • 8.06 - Vl Olimpiada Hefajstosa pod patronatem Prezydenta Miasta Włocławek Marka Wojtkowskiego.

  • 11.06 - DUMNI Z POCHODZENIA- koncerty edukacyjne dla dzieci przedszkolnych i klas 1-3 szkół podstawowych , godz. 9.00 I spektakl, godz. 11.00 - II spektakl

  • 18.06 - Uroczyste zakończenie roku artystycznego- CK Browar B.

  • 20.06 - Udział w procesji Bożego Ciała w regionalnych kostiumach- Katedra włocławska

  • 21.06 - Uświetnienie uroczystości w Zespole Szkół Katolickich im ks. Jana Długosza. Bal Absolwenta 2019

  • 22.06 - Obrzęd Nocy Świętojańskiej - Runowo Krajeńskie

  • 23.06 - Obrzęd Nocy Świętojańskiej, Osada historyczna, Kapela z Szaconkiem, warsztaty plecenia wianków .Park im H. Sienkiewicza we Włocławku.

  • 29.06 - Koncert  grupy reprezentacyjnej w Warząchewce Polskiej- Święto Pieroga

  • 30.06 - Prezentacja kapeli -"Targowe Śródmieście", Włocławek
  • 1.07 - Sesja zdjęciowa w strojach Księstwa Warszawskiego, Pałac Bursztynowy,Włocławek
  • 2.07 - Sesja zdjęciowa w strojach łowickich, Park im H. Sienkiewicza we Włocławku
  • 9-22.07- Międzynarodowy Festiwal w Bułgarii i Macedonii.Wyjazd współfinansowany ze środków Fundacji ORLEN - DAR SERCA.
  • 28.07.-uświetnienie ceremonii Mistrzostw Europy FAI Modeli Szybowców- Aeroklub w Kruszynie
  • 07.08 - Międzynarodowo na Ludowo- Wizyta zespołu z Portugalii w Urzędzie Miasta- spotkanie z zastępcami prezydenta Miasta Włocławek: Domicelą Kopaczewską, Barbarą Moraczewską i Krzysztofem Kukuckim
  • 9.08 - Międzynarodowo na Ludowo- koncert z zespołem  Rancho Folklorico  e Etnografico da Casa do Povo de Valega z Portugalii w Amfiteatrze w Lubrańcu
  • 10.08 - Międzynarodowo na Ludowo- koncert z zespołem  Rancho Folklorico  e Etnografico da Casa do Povo de Valega z Portugalii w Choceniu - Święto jabłka
  • 11.08 - Międzynarodowo na Ludowo- koncert z zespołem  Rancho Folklorico  e Etnografico da Casa do Povo de Valega z Portugalii, Plac Wolności Włocławek. Projekt "Międzynarodowo na ludowo"realizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Pieśni i Tańca Kujawy współfinansowany  ze środków Gminy Miasta Włocławek oraz środków Województwa Kujawsko- Pomorskiego.
  • 24.08 - Udział w Dożynkach Gminnych Orzechowo, Gmina Ryńsk - koncert komercyjny
  • 25.08 - Udział w Dożynkach Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Diecezji Włocławskiej, Cichocinek- koncert komercyjny

 

2018

  • 12.01-koncert- 26.Finał WOŚP w LO im. M. Kopernika we Włocławku

  • 13.01 -koncert-”Podaj serce” 26.Finał WOŚP w CK Browar B.

  • 20.01- uświetnienie studniówki LMK we Włocławku, SP nr 12

  • 27.01 -uświetnienie studniówki ZSElektrycznych we Włocławku, SP nr 12

  • 30.01- uswietnienie uroczystości Małżeńskie Jubileusze w Urzędzie Miasta Włocławek z udziałem Jubilatów i Prezydenta Miasta Włocławek

  • 18-24.02 -zgrupowanie szkoleniowo-wypoczynkowe w Poroninie

  • 17.03 - Warszaty “Z Malowanej skrzyni”-malowanie pisanek,Izba Tradycji Kujaw

  • 19.03 - Warszaty “Z Malowanej Skrzyni”-dla dzieci SP nr 19 w Michelinie,Izba Tradycji Kujaw

  • 20.03 - nagranie zwyczajów I obrzędów wielkanocnych dla TVP3 Bydgoszcz-Izba Tradycji Kujaw

  • 25.03 - koncert na “Śniadaniu wielkanocnym”Hala Widowiskowo-Sportowa w Mroczy

  • 24.03 - oprawa wokalna na Jarmarku Wielkanocnym we Włocławku, Plac Wolności

  • 21.04 - koncert "Wiosna z Folklorem" w Izbicy Kujawskiej

  • 24.04 - warszaty “Z Malowanej skrzyni”dla dzieci z SP nr 19 w Michelinie,Izba Tradycji Kujaw

  • 3.05 - I nagroda -3.Festiwal Zespołów Folklorystycznych im. T. Zielińskiego w Brześciu Kuj.

  • 3.05  -Dekoracja na 36. Biegu Kujawiaka, Stadion Przylesie we Włocławku

  • 11.05 – Koncert podsumowujący rok artystyczny- Fabryka marzeń, CK Browar B.

  • 12.05 - I nagroda, gr,Skrzaty,III nagroda gr reprezentacyjna na 5. Kasztelańskich Spotkaniach Folklorystycznych w Sierpcu

  • 12.05 - Dekoracja zawodników na Biegu Piastowskim w Inowrocławiu

  • 23.05- uświetnienie uroczystości “Rodzynki z pozarządówki” Pałac Bursztynowy,Włocławek

  • 10.06-koncert na Targach Rolniczych w Zarzeczewie

  • 14.06-Odkrywamy talenty- prezentacje-Kujawsko Pomorskie Centrum Kształcenia Nauczycieli

  • 15.06 -koncert dla Stowarzyszenia Saperów Polskich, CK Browar B.

  • 15-17.06 -XI Festiwal Zespołow Pieśni I Tańca, Zakrzewo powiat Złotowski

  • 19.06 -DUMNI Z POCHODZENIA Koncerty edukacyjne dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych,CK Browar B,

  • 20.06 -DUMNI Z POCHODZENIA - Koncert edukacyjny dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych,CK Browar B,

  • 22.06 - Obrzęd Nocy Świętojańskiej, Osada historyczna, warsztaty plecenia wianków, letnie potańcówki wspólnie ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Zespołu Pieśni i Tańca Kujawy.Park im H. Sienkiewicza we Włocławku.Projekt Anwil dla Włocławka

  • 23.06 - obrzęd Nocy świętojańskiej w Czołowie

  • 20.07 - Letnie potańcówki wspólnie ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Zespołu Pieśni I Tańca Kujawy.Projekt Anwil dla Włocławka. Dziedziniec CK Browar B.

  • 29.07 -Koncert podczas ceremonii otwarcia.Mistrzostw Świata Modeli Kosmicznych, Aeroklub włocławski

  • 11-12.08 - Międzynarodowo na ludowo, koncert z zespołem Karagöz z tureckiej miejscowości Bursa, wspólnie ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Zespołu Pieśni i Tańca Kujawy. Projekt Urzędu Miasta Włocławek.

  • 25.08 - Letnie potańcówki-wspólnie ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Zespołu Pieśni I Tańca Kujawy. Projekt Anwil dla Włocławka. Dziedziniec CK Browar B.

  • 25.08- koncert dożynkowy w Ryńsku

  • 18.09 - koncert podsumowujący Letnie potańcówki. Wspólnie ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Zespołu Pieśni I Tańca Kujawy. Projekt Anwil dla Włocławka. Dziedziniec CK Browar B.

  • 18.09 - Nabory uzupełniające do zespołu, Sala Tańca , CK Browar B.

  • 18.10 - Bliżej korzeni- zajęcia edukacyjne dla dzieci z przedszkola nr 12 Sala Tańca, Izba Tradycji Kujaw

  • 20.10 - VIII Ogólnopolski Festiwal Zespołów Folklorystycznych “O Kujawski wianek”CK Browar B.

  • 9.11 – “Koncert dla niepodległej” Przedszkole Publiczne nr 35 we Włocławku

  • 1.12 – uświetnienie -XVIII OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ KARATE KYOKUSHIN KUJAWY IKO CUP,

  • 14.12  – Wigilijne spotkanie zespołu, Sala Tańca CK Browar B.

  • 15.12 - “Kolędowy czas”- koncert świateczno- noworoczny, CK Browar B.

  • 20.12 - uświetnienie uroczystości - Kujawsko -Pomorskie Spotkanie Opłatkowe, Dwór Artusa w Toruniu

     

     

    2017

  • 13 stycznia- koncert w ramach WOŚP, II LO im M. Kopernika we Włocławku

  • 14 stycznia - koncert w ramach WOŚP, CK Browar B.

  • 28 stycznia – uświetnienie uroczystości studniówkowych LMK ,SP nr 12 Włocławek

  • 28 stycznia – uświetnienie uroczystości studniówkowych ZSE,Wieniec Zdrój

  • 29 stycznia-5 luty- zgrupowanie szkoleniowo-wypoczynkowe ,Poronin

  • 14 lutego-warszaty “Z malowanej skrzyni”-dla SP nr 14, Izba Tradycji Kujaw

  • 20 lutego-uświetnienie uroczystości z pobytu Minister Edukacji, Zespół Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku

  • 15 marca- koncert “Bliżej korzeni” dla przedszkolaków, Przedszkole “Kujawska Przystań”

  • 31 marca-2 kwietnia- WarsztatyDoskonalące dla Instruktorów Tańca i Tancerzy w siedzibie Zespołu Pieśni I Tańca Śląsk, Koszęcin

  • 1 kwietnia -warszaty “Z malowanej skrzyni” Izba tradycji Kujaw ,malowanie jajek, Izba Tradycji Kujaw

  • 29 kwietnia- koncert “Wiosna z folklorem”- Izbica Kujawska

  • 3 maja I miejsce gr. Reprezentacyjna, III gr Skrzaty-II Przegląd Zespołow Folklorystycznych im T. Zielińskiego w Brześciu Kuj.

  • 6 maja – dekoracja zawodników na XXXV Biegu Kujawiaka, Stadion Przylesie we Włocławku

  • 10 maja-zajęcia edukacyjne i warsztaty “Z malowanej skrzyni” dla przedszkola nr 32 we Włocławku,Izba Tradycji Kujaw

  • 12 maja -koncert uświetniający 50 -lecie SP nr 14 we Włocławku

  • 13 maja -dekoracja zawodników na Biegu Piastowskim na Stadionie Miejskim im. Inowrocławskich Olimpijczyków w Inowrocławiu

  • 13 maja- nagranie dla TV Bydgoszcz- Skansen w Kłóbce

  • 14 maja- Fabryka marzeń- koncert podsumowujący rok artystyczny, CK Browar B.

  • 17-23 maja – Dni Dziedzictwa Kulturowego Polski w Bedford-na zaproszenie władz Bedford, partnerskiego miasta Włocławka, oraz Stowarzyszenia Kultury i Języka Polskiego (The Polish Language and Culture Association).

  • 20 maja- warsztaty “Z malowanej skrzyni”- Bukiet dla mamy, Izba Tradycji Kujaw

  • 23 czerwca- obrzęd Nocy Świętojańskiej w Parku Sienkiewicza we Włocławku, warsztaty z robienia wianków

  • 4 czerwca- koncert na Targach Rolniczych. Dni Otwarte w Zarzeczewie.

  • 10 czerwca- koncert-IV Olimpiada Hefajstosa. Stadion OSiR Włocławek

  • 11 czerwca – koncert-Święto Wsi Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Ciechocin

  • 17-18 czerwca- koncerty ( 5) na Festiwalu Zespołów Folklorystycznych “Z Przytupem” w Zakrzewie

  • 24 czerwca- inscenizacja Nocy Świętojańskiej w Czołowie gm. Radziejów.

  • 21-30 lipca- Warsztaty szkoleniowe dla instruktorów i tancerzy przy XXV Międzynarodowym Święcie Dzieci Gór w Nowym Sączu

  • 9-27 sierpnia- Festiwal do Palacio Freire de Andrade w Portugalii. Po drodze zespół odwiedził Paryż, Pampelunę, wybrzeże Costa Brava, Barcelonę, Weronę i Wenecję.koncerty m.in Palacio Freire de Andrad, Valega, Aveiro, Andrade

  • 8 października- dekoracja zawodników- Anwil- Półmaraton Włocławek, Stadion OSiR

  • 21 października- VII Ogólnopolski Festiwal Zespołów Folklorystycznych „O kujawski wianek”

  • 18 listopada- warszaty “Z Malowanej Skrzyni” ,Kujawska wycinanka, Izba Tradycji Kujaw.

  • 27 listopada-warszaty “Z Malowanej Skrzyni” dla dzieci z SP i Gimnazjum w Warząchewce

  • 29 listopada- warszaty “Z Malowanej Skrzyni”,kartki świąteczne i malowanie bombek,Izba Tradycji Kujaw.

  • 9 grudnia-warszaty “Z Malowanej Skrzyni”- kartki świąteczne i malowanie bombek,Izba Tradycji Kujaw

  • 15 grudnia-Rozstrzygnięcie konkursu na Najpiekniejszy kujawski pająk- , występ,wręczenie nagród w Izbie Tradycji

  • 15 grudnia – Wigilia zespołowa- Sala Tańca, CK Browar B.

  • 17 grudnia- koncert świateczno-noworoczny, CK Browar B,

 2016

  • 6 stycznia- koncert kolęd w Bazylice katedralnej we Włocławku

  • 7 stycznia- Koncert “Podaj serce” w ramach WOŚP, CK Browar B.

  • 8 stycznia -24.Finał WOŚP, w II LO im. M. Kopernika

  • 24-30 stycznia zgrupowanie szkoleniowo-wypoczynkowe w Murzasichle

  • 11 marca- Finał Gali Dobrych Serc, CK Browar B.

  • 19 marca- warsztaty “ Z Malowanej skrzyni” w Izbie Tracycji Kujaw.Malowanie pisanek i kartek świątecznych

  • 27 marca- koncert “Święta z Kujawami”- Ciechocinek

  • 16 kwietnia-warsztaty “ Z Malowanej skrzyni” w Izbie Tracycji Kujaw, kujawskie odnawianie przedmiotów,

  • 20 kwietnia -warsztaty “ Z Malowanej skrzyni” w Izbie Tracycji Kujaw, dla szkół

  • 27 kwietnia - warsztaty “ Z Malowanej skrzyni” w Izbie Tracycji Kujaw,dla szkół

  • 28 kwietnia- uświetnienie uroczystości nadania imienia SP nr 2 we Włocławku

  • 3 maja- I, II , III miejsce dla Skrzatow, Stokrotek i Malw na I Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych im. T. Zielińskiego w Brześciu Kujawskim

  • 7 maja- Dekoracja zawodników na IX Biegu Piastowskim w Inowrocławiu

  • 11-17 maja- Międzynarodowy Festiwal Dni Polski, Bedford

  • 14 maja - warsztaty “ Z Malowanej skrzyni” w Izbie Tracycji Kujaw, bibułkarstwo

  • 14 maja – Fabryka marzeń- koncert podsumowujący rok artystyczny,CK Browar B.

  • 19 maja - warsztaty “ Z Malowanej skrzyni” w Izbie Tracycji Kujaw, bibułkarstwo

  • 22 maja- III nagroda- III Ogólnopolskie Spotkania Folklorystyczne w Sierpcu

  • 24 maja -warsztaty “ Z Malowanej skrzyni” w Izbie Tracycji Kujaw,,dla szkół

  • 3 czerwca-koncert,Kujawsko Pomorskie Forum Seniorów, CK Browar B.

  • 4 czerwca- I nagroda, nagroda specjalna dla skrzypka kapeli Franciszka Niewiarowskiego na 45 . Spotkaniach z Folklorem Kujaw I zemi Dobrzyńskiej w Ciechocinku

  • 5 czerwca- koncert na Targach Rolniczych w Zarzeczewie

  • 11 czerwca-koncert -Olimpiada Hefajstofa –Święto Osób Niepełnosprawnych. Koncert na stadionie OSIR

  • 22 czerwca-”Poczytaj mi Tato”- bajki kujawskie czytali znani włocławcy ojcowie.Izba Tradycji Kujaw.

  • 23 czerwca- obrzęd Nocy Świętojańskieji, pokaz historycznej Osady krajeńskiej-Park im.H. Sienkiewicza

  • 1-3 lipca -Międzynarodowy Festiwal “Folklor Świata” Zduńska Wola

  • 14 września- nabory do grup tanecznych zespołu- Sala Tańca ,CK “Browar B.”

  • 21 lipca- Światowe Dni Młodzieży, Włocławek

  • 23 lipca -Koncert podczas otwarcia Mistrzostw Europy Modeli Śmigłowców 2016

  • 30 lipca -Dekoracja Zawodników podczas zamknięcia Mistrzostw Europy Modeli Śmigłowców 2016

  • 10 września- koncert -Święto Działkowca, Tereny działkowe “Zalesie”

  • 24 wrzesnia -uświetnienie jubileuszu 70 lecia Zespołu szkół Chemicznych, Wieniec Zdrój

  • 7 października – koncert Gimnazjum nr 3 we Włocławku

  • 22 października- VI Ogólnopolski Festiwal Zespołow Folklorystycznych “O kujawski wianek”,CK Browar B.

  • 14 listopada -warsztaty “ Z Malowanej skrzyni” w Izbie Tracycji Kujaw,dla młodzieży z programu Erasmus

  • 3 grudnia - warsztaty “ Z Malowanej skrzyni” w Izbie Tradycji Kujaw, malowanie bombek i  kartek świątecznych

  • 12 grudnia -koncert na uroczystości Kuratorium Oświaty, Pałac Bursztynowy we Wlocławku

  • 17 grudnia-”Idą święta”- koncert świateczno-noworoczny z zespołem Lubominianki-CK”Browar B.”

  • 21 grudnia -Wigilia zespołowa, Sala Tańca, CK “Browar B.”

 

2015 

  • 8 stycznia-Koncert w ramach WOŚP II LO Włocławek

  • 10 stycznia – Podaj serce – Koncert w ramach WOŚP- CK“Browar B.”

  • 17 stycznia- Koncert świateczno-noworoczny CK“Browar B.”

  • 24 stycznia – koncert -otwarcie studniówki LMK -SP nr 12 we Włocławku

  • 11 lutego – powitanie Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego  w CK“Browar B.”

  • 12 lutego – koncert dla emerytowanych pracowników Urzędu Miasta we Włocławku

  • 17-22 luty- zgrupowanie szkoleniowo-wypoczynkowe w Murzasichle

  • 16 marca - Koncert w ramach projektu Comenius „Body & Soul”CK“Browar B.”

  • 20 marca- koncert komercyjny w Kikole

  • 28 marca - Koncert komercyjny , „Stoły Wielkanocne” MGOK w Brześciu Kujawskim

  • 28 marca -Koncert komercyjny „Wiosna z Folklorem” MGOK w Izbicy Kujawskiej.

  • 9 maja - Prezentacja i dekoracje zawodników na Biegu Piasowskim w Inowrocławiu.

  • 16 maja – koncert -I rocznica CK“Browar B.”

  • 17 maja -II nagroda  Ogólnopolski Przegląd Zespołów Folklorystycznych w Sierpcu

  • 23 maja XXX lat ZPiT Kujawy- Koncert jubileuszowy CK“Browar B.”

  • 24 maja XXX lat ZPiT Kujawy- Koncert jubileuszowy CK“Browar B.”

  • 28 maja Nagroda Główna Prezydenta Miasta Włocławek w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

  • 31 maja – koncert komercyjny, Zarzeczewo

  • 23 czerwca- obrzęd Nocy Świętojańskiej w Parku im. H.Sienkiewicza we Włocławku

  • 24 czerwca- obrzęd Nocy Świętojańskiej w Brześciu Kujawskim,

  • 25 czerwca- uroczyste zakończenie roku artystycznego, CK“Browar B.”

  • 26 czerwca- Koncert podsumowujący rok artystyczny-”Fabryka marzeń”CK“Browar B.”

  • 8 lipca- Letnie akcje na wakacje- zajęcia dla dzieci spędzających wakacje w mieście

  • 20 lipca- Letnie akcje na wakacje- zajęcia dla dzieci spędzających wakacje w mieście

  • 22 sierpnia koncert -Mikrolotowe Mistrzostwa Europy, Aeroklub Włocławski w Kruszynie

  • 26.sierpnia-1września - koncerty w San Mauro di Mare ( Włochy)

  • 16 września – Akcje naborowe do zespołu

  • 9 października- Koncert uświetniający Konferencję Naukową pt. „Jan Długosz- Historyk, Duchowny, Geograf, Dyplomata” CK“Browar B.”

  • 13 października -Koncert uświetniający uroczystości tańcami narodowymi na wręczeniu odznaczeń Kuratorium Oświaty , Pałac Bursztynowy we Włocławku

  • 15 listopada -V Ogólnopolski Przegląd Zespołów Folklorystycznych “O kujawski wianek”, CK“Browar B.”

  • 19 grudnia - Koncert świąteczno-noworoczny, CK“Browar B.”

 2014

  •  6 stycznia – Orszak Trzech Króli. Barwny korowód ulicami Włocławka.
  • 11stycznia – koncert „Podaj serce”.Koncert charytatywny na rzecz WOŚP. CK. ”Browar B.”.
  • 18 stycznia– koncert świąteczno – noworoczny. Sala WSHE ,Pl. Wolności).
  • 3-09 lutego.- warsztaty szkoleniowo-wypoczynkowe w Murzasichlu.
  • 1 lutego – Uświetnienie studniówki Zespołu Szkół Elektrycznych. CKBB” Klub „Zazamcze”.
  • 26 kwietnia – Koncert „Święto Tańca” w Toruniu.
  • 28 kwietnia – Koncert podczas Finału Konkursu Literackiego „Słowo i Tożsamość im Marii Danilewicz-Zielińskiej” -Klub Stara Remiza.
  • 16 maja – Otwarcie Centrum Kultury „Browar B.” Prezentacja młodzieży w strojach epokowych.
  • 18 maja – Lekcje pokazowe podczas otwarcia Centrum Kultury „Browar B.”
  • 26 maja – „Przedszkolaki bawią się w taniec”. Zajęcia taneczne z dziećmi z przedszkola nr.4  CK. „Browar B.
  • 1 czerwca - Koncert z okazji Dni Otwartych Drzwi w Zarzeczewie. 
  • 11 czerwca– „Przedszkolaki bawią się w taniec”. Kolejne spotkanie z tego cyklu. Tym razem gośćmi ZPiT „Kujawy” były dzieci z przedszkola nr.12.  CK. „Browar B.
  • 13 czerwca. – Koncert „Fabryka Marzeń”. Koncert podsumowujący rok artystyczny sekcji tanecznych ,wokalnych i muzycznych działających w  CK. „Browar B.
  • 21 czerwca- Koncert dla delegatów z Białorusi. Zaprezentowała się grupa reprezentacyjna zespołu.  CK. „Browar B.”
  • 21 czerwca – Korowód ulicami miasta z okazji „Dni Włocławka”. W korowodzie wzięły udział wszystkie grupy zespołu.
  • 21 czerwca – Koncert „Noc Magiczna we Włęczu”. Koncert z okazji „Nocy Świętojańskiej” w Czernikowie.
  • 23 czerwca – Widowisko „Noc Świętojańska”. Prezentacja Zespołu w Parku im. H. Sienkiewicza we Włocławku. Zaprezentowały się wszystkie grupy wiekowe zespołu. 
  • 28 czerwca – Koncert „Strudzony wędrowiec. Roma i Przyjaciele w hołdzie dla Jana Pawła II”. Występ w Centrum Kultury „Browar B.”
  • 30 czerwca – Warsztaty taneczne organizowane w ramach „Akcji Lato”dla dzieci spedzających wakacje w mieście. Sala Tańca ZPiT „Kujawy”. 
  • 13 czerwca. – Wręczanie nagród i medali podczas „Łowieckich Mistrzostw Polski”.
  • 10 sierpnia – Otwarcie Mistrzostw Świata Modeli Samolotów Latających na Uwięzi – koncert grupy reprezentacyjnej. Lotnisko Kruszyn.
  • 15 sierpnia– Ceremonia zamknięcia Mistrzostw Świata Modeli Samolotów Latających na Uwięzi – koncert grupy reprezentacyjnej. Lotnisko Kruszyn.
  • 17 – 22 sierpnia – Warsztaty szkoleniowo – wypoczynkowe w Waplewie k. Olsztyna. Wyjazd grupy reprezentacyjnej Zespołu.
  • 30 września. – Nabór do wszystkich grup wiekowych ZPiT „Kujawy”. Centrum Kultury „Browar B.” – sala taneczna.
  • 26 października– IV Ogólnopolski Festiwal Zespołów Folklorystycznych „O Kujawski Wianek”. Sala koncertowa CKBrowar B.
  • 26 października– „Żywe Szachy” – prezentacja realizowana w ramach programu „Mój Pomysł na Kulturę”. Wystąpiła grupa reprezentacyjna ZPIT „Kujawy”
  • 15 listopada 25. Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin. Prezentacja grupy reprezentacyjnej zespołu. Hala Mistrzów. 
  • 28 listopada – Rozdanie Stypendiów Ministra dla dzieci i młodzieży z województwa kujawsko-pomorskiego. Występ grupy reprezentacyjnej. Sala koncertowa CKBrowar B
  • 19 grudnia – Spotkanie Wigilijne Zespołu Pieśni i Tańca „Kujawy”. Sala treningowa w CKBB.

2013

05.01 - uświetnienie studniówki ZSE, WCK

06.01 - orszak Trzech Króli, Włocławek

12.01 - "Podaj Serce", koncert charytatywny w ramach WOŚP, WCK

14 - 20.01 - warsztaty szkoleniowo - wypoczynkowe, Murzasichle

02.02 - koncert świąteczno - noworoczny, WCK

07.04 - koncert "Wiosna z Folklorem", MGOK Izbica Kujawska

14.04 - I nagroda - grupa reprezentacyjna, II nagroda oraz Nagroda Specjalna za kultywowanie tradycji Tańca Polskiego - gr. Stokrotki, X Jubileuszowy Przegląd Zespołów Tańca Ludowego "Karolinka 2013", MDK Bydgoszcz

17.04 - koncert, MCK Ciechocinek

26.04 - uświetnienie uroczystości szkolnych, Zespół Szkół Ekonomicznych

03.05 - koncert, muszla koncertowa w Ciechocinku

04.05 - Święto Tańca w ramach majówki miejskiej, Toruń

12.05 - X koncert z cyklu "Kujawy i ich goście", gość - Grodzieńskie Koronki oraz Prialica z Białorusi, WCK

17.05 - prezentacja tańców kujawskich - uroczystość poświęcona Marii Danilewicz - Zielińska, UM Włocławek

19.05 - koncert, CK w Sierpcu

24.05 - koncert, Święto Kultury, UM Włocławek

29.05 - koncert, podsumowanie projektu edukacyjnego "Młody Obywatel" org. przez Centrum Organizacji Obywatelskiej, LMK Włocławek

31.05 - Dzień Dziecka org. przez parafię Najświętszego Serca Jezusowego i Stowarzyszenie "Tampolina" i UM Włocławek, Plac na ul. Ostrowskiej

23.06 - widowisko "Noc Świętojańska"

październik - III Ogólnopolski Festiwal Zespołów Folklorystycznych "O kujawski wianek"

grudzień - koncert "Kolędowy czas"

 

2012

  • 07.01 – „Podaj Serce” koncert charytatywny na rzecz WOŚP, Włocławskie Centrum Kultury 
    13.01 – Koncert Świąteczno – nowowroczny ZPiT „Kujawy” i Chóru Młodzieżowego „Canto” ZSM, Włocławskie Centrum Kultury 
  • 14.01 – otwarcie balu studniówkowego ZST, SP nr 12
    20.01 – III koncert z cyklu „Przedszkolaki śpiewają kolędy”, WCK
  • 21.01 – otwarcie balu studniówkowego ZSE, WCK
  • 22.01 – Karnawałowy Dzień Babci i Dziadka, Klub Łęg, koncert solistów
  • 28.01 – otwarcie balu studniówkowego LMK, SP nr 12
    12 – 19.02 – Zgrupowanie szkoleniowo – wypoczynkowe Murzasichle 
  • 28.03 – udział w uroczystości uhonorowania wyróżniających się w nauce uczniów oraz ich rodziców połączone z naborem dzieci do zespołu „Kujawy”, ZS nr 9 – SP nr 22, Gim. Nr 3 im Polskich Noblistów we Włocławku
  • 01.04 – IX powiatowa wystawa „Stoły wielkanocne na Kujawach” org. Przez Urząd Gminy w Fabiankach, SP w Cypriance
  • 12.05 – udział w II Ogólnopolskim Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Folklorystycznych „Opoczno”
  • 15.05 – koncert uświetniający V Konkurs Ekologiczny, ZSCh
  • 18.05 – koncert w ramach ścieżki edukacyjnej w zakresie wychowania regionalnego – dziedzictwo kulturowe w regionie, Przedszkole nr 6, Włocławek
  • 24.05 – Dzień Pracownika i Twórcy Kultury, Teatr Impresaryjny, Włocławek
  • 02 – 03.06 – koncert -promocja regionu i Włocławka,ZpiT Kujawy i twórcy ludowi z Kujaw, Gliwice
  • 05.06 – IX Koncert z cyklu „Kujawy i ich goście” – Gość – Chór Pieśni Rosyjskiej „Zemlaniczka”, WCK (200 os.)
  • 10.06 – KONCERT „Fabryka marzeń”, hala OSiR (800)
  • 16.06 – Koncert, korowód, Dni Włocławka, Zielony Rynek (3000)
  • 17.06 – Koncert, Dni Włocławka, Zielony Rynek
  • 23.06 – Widowisko „Noc Świętojańska”, Więcbork
  • 24.06 – Widowisko obrzędowe „Noc Świętojańska”, Park im. H. Sienkiewicza (1000)
  • 21.07 – 02.08 – VIII Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny „Ohrid Waves”, Ohrid, Macedonia 
  • 04.08 – Bulwar Sztuki, Folklor i rękodzieło, Bulwary, Włocławek 
  • 05.08 - Bulwar Sztuki, Folklor i rękodzieło, Bulwary, Włocławek 
  • 01.09 – koncert dożynkowy, Pęperzyn
  • 08.09Prezentacja tańców narodowych - Narodowe czytanie „Pana Tadeusza”, Bulwary, Włocławek
  • 11.09 – Uroczyste rozpoczęcie roku artystycznego 2012/13, WCK 
  • 11.09 – Nabór dzieci i młodzieży do zespołu, WCK 
  • 16.09 – II nagroda – Festiwal Muzyki Kujawskiej „Bliżej korzeni”, Nieszawa
  • 20.10 – II Ogólnopolski Festiwal Zespołów Folklorystycznych „O kujawski wianek”, WCK 
  • 25 – 28.10 – udział – 32. Ogólnopolskie Seminarium Folklorystyczne LIMANOWSKA SŁAZA, Limanowa
  • 25.10 – koncert w ramach konferencji edukacyjnej „Jesień na wsi z czyż-nie” org. Przez Stowarzyszenie na rzecz Wspierania Edukacji, Kultury i Sportu „Czyż-nie”, Czernikowo
  • 06.12 – koncert, uroczystości szkolne ZSE
  • 19.12 – koncert kolęd – spotkanie wigilijne prezydenta z ludźmi kultury, Klub „Stara Remiza”
  • 19.12 – wigilia zespołowa, WCK
  • 20.12 – koncert kolęd – spotkanie wigilijne prezydenta z mieszkańcami miasta, UM Włocławek
  • 28.12 – koncert dla dzieci, choinka PKPS, WCK

2011

  • 08.01 – koncert „Podaj serce” na rzecz WOŚP, WCK (300)
  • 19.01 – koncert „Przedszkolaki śpiewają kolędy” z Z.S.S. we Włocławku, WCK
  • 23.01 – premiera widowiska słowno-muzyczno-tanecznego „Raduj się Ziemio”, WCK
  • 31.01 – 05.02 – warsztaty kondycyjno-taneczne, Biały Dunajec
  • 01.02 – koncert „Moja ziemia – Kujawy”, Nowy Targ MOK
  • 02.02 – górlaska posiada z muzyką i gawędziarzem, obcowanie z folklorem górlanskim, Biały Dunajec
  • 05.03 – koncert z okazji Dnia Kobiet, GOK w Kruszynie
  • 05.04 – koncert, gim. Nr 4 Włocławek
  • 09.04 – koncert DPS na Skarpie, Kulin
  • 29.04 – koncert w ramach obchodów Dnia Ziemi pod hasłem „NASZA PLANETA – MÓJ DOM”, SP nr 12, Włocławek
  • 16.05 – koncert z okazji nadania imienia szkole w Modzerowie
  • 26.05 – koncert z okazji Dnia Matki, WCK
  • 28.05 – VIII koncert z cyklu „Kujawy i ich goście”, Gość – Poliesanoczka z Dziecęcej Szkoły Choreograficznej z Pińska, Białoruś, WCK
  • 30.05 – gry i zabawy kujawskie w ramach lekcji interaktywnych, Muzeum Etnograficzne, Włocławek
  • 01.06 – koncert z okazji Dnia Dziecka, Zielony Rynek Włocłwek
  • 11.06 – koncert „Fabryka Marzeń, Hala OSiR
  • 18.06 – udział w paradzie, Dni Włocławka
  • 19.06 – koncert Dni Włocławka, Plac Wolności, Włocławek
  • 24.06 – Obrzęd „Nocy Świętojańskiej”, Park im. H. Sienkiewicza
  • 26.06 Grand Prix Festiwalu, Wojewódzki Festiwal Zespołów Folklorystycznych, Nakło nad Notecią
  • 27.06 – koncert – VI Wakacyjny Festiwal Teatrów Dziecięcych Zza Granicy, Teatr Impresaryjny, Włocławek
  • 01 – 10.07 – Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny Riccione, Włochy
  • 23 – 25.07 – I Ogólnopolski Festiwal „Folklorystyczne Dni Przyjaźni od Bałtyku, aż po Tatry”, Kęty
  • 24.08 – koncert z zespołem Artusu z Hiszpanii, Dni Kultury Hiszpańskiej, Włocławek
  • 27.08 – koncert „Jarmark rozmaitości”, Plac Wolności, Włocławek
  • 04.09 – koncert dożynkowy, Sławsk Wielki
  • 06.10 – koncert zespołu dla uczniów i nauczycieli z krajów partnerskich (Niemcy, Belgia, Hiszpania, Włochy, Islandia, Grecja, Irlandia Pólnocna) – projekt europejski „Teen TV”, LMK
  • 11.10 – koncert dla grupy dzieci i młodziży z Litwy – zadanie realizowane w ramach zlecenia przez kancelarię senatu zadań w zakresie opieki nad Polonią i Polakami za granicą w 2011 roku, ZSI nr 1, Włocławek
  • 22.10 – I Ogólnopolski Festiwal Zespołów Folklorystycznych „O kujawski wianek”, WCK
  • 10.11 – prezentacja tańca narodowego – Narodowe Święto Niepodległości, ZSE, Włocławek
  • 03.12 – warsztaty taneczne ZPiT „Kujawy”, internat ZSR w Starym Brześciu
  • 04.12 - warsztaty taneczne ZPiT „Kujawy”, internat ZSR w Starym Brześciu
  • 15.12 – koncert kolęd, Klub „Stara Remiza”
  • 22.12 – zespołowe kolędowanie, wigilia, WCK
  • 23.12 – koncert kolęd – wigilijne spotkanie prezydenta miasta z mieszkańcami

2010 

  • 06 i 07.03 – zgrupowanie szkoleniowe w Starym Brześciu
  • 07.03 – koncert – premiera tańców rzeszowskich, BCK
  • 09.03 – koncert – 200 rocznica urodzin Chopina, gim. Nr 5
  • 25.04 - I nagroda - gr. reprezentacyjna, kat. pow. 14 roku życia, I nagroda - gr. Malwy, kat. pon. 14 r. ż., Ogólnopolski Festiwal Zespołów Ludowych w Bydgoszczy
  • 15.05 - koncert jubileuszowy - XXV lat działalności Zespołu Pieśni i Tańca "Kujawy", hala OSiR
  • 26 - 30.05 - Nagroda Główna - "Złota Pszczółka", X Międzynarodowy Festiwal Twórczości Dziecięcej "Złota Pszczółka", Klimowicze, Białoruś
  • 28.05 - Nagroda Prezydenta Miasta Włocławek w dziedzinie kultury na Dzień Pracownika i Twórcy Kultury, Teatr Impresaryjny
  • 13.06 - Nagroda Główna - gr. reprezentacyjna na Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych "Wszyscyśmy tu Kujawiacy", Włocławek, org. przeglądu WOKiS "Stara Ochronka" w Bydgoszczy
  • 20.06 - koncerty, Dni Włocławka, zaproszone zespoły: zespoły seniorskie z Włocławka, Młody Toruń, ZPiT "Płomienie", ZPiT "Kurpie" z Ostrołęki, Kruszynioki oraz Dziecięcy Zespół Ludowy z Syberii
  • 27.07 - 01.08 - wizyta zespołu Pelerinos z Hiszpanii, wspólne koncerty we Włocławku, Ciechocinku, Lubrańcu i Izbicy Kujawskiej
  • 01.08 - VII koncert z cyklu "Kujawy i ich goście", gość - Pelerinos, WCK
  • 11 - 23.08 - udział w XV edycji Międzynarodowej "Xuntauza del Valle de Sarria" (koncerty i parady w miastach Sarria, Melide, Partomarin, Santiago de Compostella), Hiszpania (wyjazd wsparty finansowo przez samorząd województwa kujawsko - pomorskiego)
  • 28.08 - koncert do dożynkowy, Gminno - powiatowe dożynki w Witosławiu z zespołami: "Pałuki" z Kcyni i "Abidar Group" z Kurdystanu w Iranie
  • 05.09 – koncert, "Dożynki Chopinowskie" z Młodzieżową Orkiestrą Symfoniczną im. Pablo Sarasate z Pampeluny, Szafarnia k. Torunia, org. Ośrodek Chopinowski w Szafarnii i Urząd Gminy Radomin
  • 20.09 – rozpoczęcie roku artystycznego, nabór do zespołu
  • 15.10 – udział w teleturnieju miast „Jaka to melodia?” w charakterze widowni, zawodnik z Włocławka - Dariusz Gutowski 
  • 21.10 – realizacja filmu dokumentalnego „Chopin – preludium” z Ianem Gillanem, liderem zespołu Deep Purple, w roli głównej, Kłóbka
  • 10.11 – koncert z okazji Święta Niepodległości, LMK
  • 19 – 21.11 – udział w 34. Ogólnopolskich Warsztatach dla instruktorów tańca i tancerzy Murzasichle k. Zakopanego org. Przez Stowarzyszenie Sztuki i Edukacji Artystycznej
  • 27.11 – udział w koncercie jubileuszowym ZPiT „Wisła” z Płocka
  • 03-04-05.12 – warsztaty taneczne z zakresu tańców regionu Spisza, ZSR, Stary Brześć
  • 18.12 – koncert kolęd „Gwiazdkowy kram”, Klub „Stara Remiza”
  • 18.12 – koncert kolęd – support zespołu Molęda, WCK
  • 19.12 – koncert kolęd, wigilijne spotkanie, Klub Łęg
  • 21.12 – wigilia zespołu, WCK

 

2009

  • 28.03 – Nagroda Główna-VIII Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy oraz Pieśni Regionalnej pod hasłem „Bądź Pozdrowiona, Ziemio Rodzinna” – udział grupy wokalnej, gim. Nr 9 im. Oskara Kolberga, Włocławek
  • 05.04I Nagroda -VII Ogólnopolski Festiwal Zespołów Ludowych REGIONY, Bydgoszcz
  • 26.04 – Koncert „Tradycje po polsku – rodzinne zabawy ludowe”, Centrum Artystyczne, Warszawa
  • 02.05 – Koncert – udział w festynie z okazji wejścia Polski do Unii Europejskiej
  • 14.05I Nagroda - Festiwal Piosenki Ludowej pt. „Wydobyć melodię”, Żychlin
  • 17.05 – koncert – Festiwal Różnorodności Kulturowej, Bydgoszcz
  • 26.05 – koncert z okazji Dnia Matki, Teatr impresaryjny
  • 07.06 – koncert, impreza z okazji rocznicy utworzenia województwa Kujawsko – Pomorskiego, Plac Wolności
  • 19.06 – zakończenie roku artystycznego,WCK
  • 20.06Złota nagroda -Przegląd Zespołów Ludowych, Bydgoszcz (Rościmin)
  • 21.06 – udział w Święcie Muzyki, Włocławek
  • 05.07II nagroda - XXXVIII Spotkania z Folklorem Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej, Ciechocinek
  • 05 – 16.08 – Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny w Kiten/ Bułgaria
  • 19.09 – koncert w trakcie uroczystości Okręgowych Dni Działkowca połączonych z wręczeniem sztandaru dla Rodzinnych Ogrodów Działkowych Ziemi Włocławskiej – Hala OSiR
  • 26.09 – sesja zdjęciowa do materiałów promocyjnych zespołu
  • 10.10 – udział w Uroczystości Inwestytury Światowego Orderu św. Stanisława Biskupa i Męczennika, Bazylika katedralna, Włocławek
  • 25.10 – Koncert ZPiT „Kujawy” i ZPiT „Wisła” w ramach cyklu „Z muzyką przez świat”, WCK
  • 06 – 08.11 – warsztaty taneczne w Starym Brześciu, Internat ZSR
  • 22.11 – Koncert w Płocku
  • 06.12 – koncert „Na Świętego Mikołaja”, Płock
  • 19.12 – koncert świąteczno – noworoczny – „Przyjaciołom”, WCK

2008

  • 12.01 – widowisko „My też pastuszkowie” w ramach WOŚP, Teatr Impresaryjny
  • 26.01 – udział w X Przeglądzie Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych, Kowalewo Pomorskie
  • 05 – 10.02 – warsztaty taneczne, Porąbka k. Żywca
  • 06.03 – Koncert z okazji Dnia Kobiet z ZPiT „Wisła”, WCK
  • 28 -30.03 – warsztaty taneczne, Goreń
  • 05.04 - Nagroda Główna -VII Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy oraz Pieśni Regionalnej pod hasłem „Bądź Pozdrowiona, Ziemio Rodzinna”
  • 13.04 - Nagroda Główna -VI Ogólnopolski Festiwal Zespołów Ludowych REGIONY, Bydgoszcz
  • 19.04 – VI Koncert z cyklu „Kujawy i ich goście”, gość – ZPiT „Komes” – Kędzierzyn – Koźle, aula Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku
  • 23 -25.05 – warsztaty taneczne, Goreń
  • 31.05 – 01.06 - koncert, Kędzierzyn – Koźle
  • 01.06 – udział w XVIII Międzywojewódzkim Przeglądzie Kapel Ludowych, Bedlno
  • 14.06 II nagroda -V Regionalny Przegląd Zespołów Folklorystycznych im. Zygmunta Kornaszewskiego, Nakło, Sadki
  • 21.06 – koncert, Dni Włocławka
  • 22.06 – koncert, Dni Włocławka
  • 22.06I nagroda – zespoły dorosłe, I nagroda – zespoły dziecięce Ogólnopolski Przegląd Zespołów Folklorystycznych, WOK Bydgoszcz
  • 29.06 I nagroda – grupa reprezentacyjna, II nagroda – „StokrotkiXXXVII Spotkania z Folklorem Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej, Ciechocinek
  • 10.07 – koncert, przyjęcie bliżniaczego Zespołu Pieśni i Tańca „Kujawy” z Syndey, WCK
  • 03.08 – koncert „Dożynkowe klimaty”, skansen w Sierpcu
  • 07 – 10.08 – „Mosty Przyjaźni 2008” – wyjazd na Litwę z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego
  • 24.08 – koncert, Chełmica
  • 31.08 – koncert, dożynki, Izbica Kujawska
  • 12.09 – inauguracja roku artystycznego i nabór dzieci do zespołu
  • 14.09 – koncert, dożynki, Obory
  • 14.09 – koncert „U kujawiaków za piecem… czyli rzecz o tradycyjnym pożywieniu, stroju, folklorze”, skansen w Kłóbce
  • 28 – 30.11 – zgrupowanie – warsztaty szkoleniowe, Stary Brześć
  • 07.12 – koncert „Na świętego Mikołaja” z ZPiT „Wisła”, WCK
  • 14.12 – koncert z ZPiT „Wisła”, Płock- rewizyta

2007 

  • 13.01 – widowisko „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, aula WSD
  • 20 -22.01 – zgrupowanie
  • 10.03 – koncert, 18-lecie WDW SCATTER, WCK
  • 15.04 - V Wojewódzki Festiwal Zespołów Ludowych REGIONY, Bydgoszcz
  • 16.04 – koncert z okazji uroczystego poświęcenia sztandaru, gim. Nr 12
  • 22.04 – V koncert z cyklu „Kujawy i ich goście”, gość - Orkiestra Dęta Zespół Szkół Samochodowych, Wyższe Seminarium Duchowne
  • 27.05 – XVII Międzywojewódzki Przegląd Kapel Ludowych, Bedlno
  • 16.06 – korowód, Dni Włocławka
  • 17.06 – Przegląd Zespołów Folklorystycznych w Bydgoszczy
  • 22.06 – zakończenie roku artystycznego
  • 02 – 03.07 – warsztaty grup dziecięcych
  • 04 – 05.07 – warsztaty grupy reprezentacyjnej
  • 09 – 16.07 – Międzynarodowy Festiwal w Walii, zwiedzanie Paryża
  • 02.09 – koncert, dożynki, Izbica Kujawska
  • 17.09 – uroczysta inauguracja XXIII roku artystycznego zespołu i nabór nowych tancerzy
  • 18.10 – prezentacje par tanecznych podczas spotkania autorskiego kompozytora Wojciecha Rybickiego, Biblioteka Miejska
  • 25 -28.10 – XXVII Ogólnopolskie Spotkania Folklorystyczne, Limanowa
  • 03.11 – koncert charytatywny „Podaruj dzieciom radosne święta”, hala OSiR
  • 11.11 – udział w uroczystościach związanych ze Świętem Niepodległości, aula WSHE
  • 17.11 – udział w koncercie jubileuszowym Zespołu Folklorystycznego „Kujawy Senior”, Teatr impresaryjny
  • 08.12 – koncert jubileuszowy – hala OsiR ?
  • 15.12 – premiera widowiska „My też pastuszkowie”, WCK

2006

  • 22.01 – koncert świąteczno – noworoczny „Przyjaciołom”, aula WSHE
  • 05.02 – warsztaty taneczne z cyklu „Spotkania z folklorem” 
  • 18.03 – koncert charytatywny „Otwórzmy serca”, WCK
  • 19.03 – warsztaty taneczne z zakresu techniki tańców narodowych ,WCK
  • 20.04 – koncert „Kujawiaczek” z „Echem Kujaw”, Dąbrowa Biskupia
  • 15 -27.04 – udział w IV Azjatycko – Oceanicznym Dziecięcym Festiwalu Folklorystycznym, Istambuł, Turcja
  • 04.06 Nagroda Burmistrza Ciechocinka dla grupy reprezentacyjnej i nagroda dla grupy „Stokrotki” Festiwal Folkloru Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej, Ciechocinek
  • 04.06 – I nagroda dla grupy reprezentacyjnej, I nagroda dla grupy „Malwy”, II nagroda dla grupy „Stokrotki” Przegląd Zespołów Ludowych, Bydgoszcz
  • 17.06 – koncert, parada, Dni Włocławka
  • 18.06 –II nagroda dla grupy reprezentacyjnej i wyróżnienie dla grupy „Malwy” Międzywojewódzki Przegląd Zespołów Folklorystycznych, Bydgoszcz
  • 02 -08.07 – Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny pod patronatem Księcia Walii w Llangollen,Walia
  • 03.09 – koncert, dożynki, Kruszwica
  • 15.09 – inauguracja roku artystycznego i nabór do zespołu
  • 24.09 – koncert – pożegnanie lata, Chełmica
  • 26.09 – koncert, Teatr Letni w Ciechocinku
  • 14.11 – realizacja nagrania o Kujawach wydanego przez Urząd Marszałkowski, WCK
  • 24 – 26.11 – zgrupowanie zespołu 
  • 17.12 – widowisko „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, WCK
  • 29.12 – koncert w ramach II Koncertu Wielu Serc, Teatr Impresaryjny

2005

  • 15.01 – koncert kolęd i pastorałek dla Towarzystwa Profilaktyki i Pomocy w Chorobie Nowotworowej, Włocławek, Izol
  • 15.01 – koncert świąteczno – noworoczny „Przyjaciołom”, połączony ze zbiórką pieniędzy dla wokalistki zespołu, dotkniętej chorobą nowotworową, WCK
  • 15.01order festiwalu dla Alicji Sikorskiej – konkurs „Śpiewamy kolędy”, Łódź
  • 23.01 wyróżnienie dla wokalistki – Marty Skarby-udział w konkursie kolęd i pastorałek, Kowalewo Pomorskie
  • 19.03 – koncert SP nr 24, Włocławek
  • 13.04 – koncert w ZS nr 5, Włocławek
  • 15.05 – koncert jubileuszowy z okazji 20-lecia działalności artystycznej zespołu, Hala OSiR
  • 05.06I nagroda – grupa „Stokrotki”, III nagroda – grupa „Malwy”, I nagroda – grupa reprezentacyjna-Przegląd Zespołów Tańca Ludowego, Bydgoszcz
  • 12.06 Tytuł laureata festiwalu za doskonałe kultywowanie tradycji ludowych oraz rozbudzanie potrzeby poszukiwań i źródeł w ciągle zmieniającej się rzeczywistości - udział w Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym EUROFOLK, Malbork
  • 19.06 I nagroda – grupa „Stokrotki”, I nagroda – grupa reprezentacyjna -Przegląd Zespołów Folklorystycznych, Bydgoszcz
  • 26.06 II nagroda – grupa „Stokrotki”, III nagroda – grupa reprezentacyjna- udział w XXXIV Spotkaniach z Folklorem Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej, Ciechocinek
  • 08.07 – udział w Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym „Kasztelania 2005”, Sierpc
  • 17.07 – udział w VI Jarmarku Jaszczurczym VII Chełmińskich Spotkań z Folklorem z udziałem zespołów zagranicznych, Chełmno
  • 20 – 29.07 – Festiwal „Lato and Świną”, Świnoujście
  • 23.07 – Koncert Świnoujście - Karsibór
  • 24.07 – Koncert – muszla koncertowa w Świnoujściu
  • 25.07 – Koncert na Statku „Adler – Dania”
  • 26.07 – Koncert – muszla koncertowa Świnoujście
  • 27.07 – koncert Świnoujście – Przytór
  • 28.07 – koncert Świnoujście – Warszów
  • 04.11 – koncert pt. „Ocalićod zapomnienia” dla gośći z Francji, Włoch, Czech i Litwy – realizacja projektu współpracy międzynarodowej w ramcha programu Sokrates – Comenius SP 20, WCK
  • 06.11 – IV koncert z cyklu „Kujawy i ich goście”, gość – Kaszubski Zespół Folklorystyczny Krebane z Brus, aula WSD
  • 25 -27.11 – warsztaty taneczne i wokalne grup dziecięcych Malw, Stokrotek i grupy początkowej, Zielona Szkoła, Goreń Duży
  • 01 – 04.12 – koncerty – promocja polskiej kultury ludowej w Rosji/Kaliningrad
  • 02.12 – koncert w konsulacie polskim
  • 03.12 – koncert dla mieszkańców Kaliningradu, DK Kaliningrad
  • 05.12 – koncert dla dzieci z domów dziecka „Dzieci – dzieciom”, Muzeum Etnograficzne Włocławek
  • 17.12 – koncert kolęd i pastorałek, Klub „Stara Remiza”

2004

  • 11.01 – koncert WOŚP 
  • 17.01 – koncert świąteczno – noworoczny „Przyjaciołom”, 1. Spektakl – 15.30, 2. Spektakl – 18.00, Teatr impresaryjny
  • 24.02 – koncert dla młodzieży z Łotwy , IV LO, Włocławek
  • 05 – 07.03 – zgrupowanie szkoleniowe, Goreń Duży
  • 04.04 – koncert ZPiT „Wisła” z Płocka i ZPiT „Kujawy”, WCK
  • 25.04 – III koncert z cyklu „Kujawy i ich goście”, gość – ZpiT „Tęcza” z Radzikowa pod Warszawą, WCK
  • 27.04 – koncert „Forum wymiany doświadczeń szkolnych Klubów Europejskich”, Centrum Doskonalenia Edukacji
  • 28.04 – Koncert „Kujawy – małą Ojczyzna”, SP nr 11
  • 01.05 – koncert grup: reprezentacyjnej, „Malwy”, „Stokrotki”, Lotnisko Kruszyn
  • 03.05 - koncert grup: reprezentacyjnej, „Malwy”, Jarmark Kazimierzowski, Kowal
  • 30.05 II Nagroda -Koncert kapeli, udział w XIV Przeglądzie Kapel Ludowych, Bedlno
  • 05.06 – koncert, Zarzeczewo
  • 06.06 –II nagroda – grupa reprezentacyjna, III nagroda – „Stokrotki” II Wojewódzki Przegląd Zespołów Tańca Ludowego, Bydgoszcz
  • 20.06 wyróżnienie – grupa reprezentacyjna, I nagroda – „Stokrotki” -udział w Międzywojewódzkim Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych, Bydgoszcz
  • 26.06 I nagroda – „Stokrotki”, I nagroda – kapela -Udział w XXXIII Spotkaniach z Folklorem Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej, Ciechocinek
  • 01.07 – Realizacja programu dla TVP 3 Bydgoszcz Salon Trójki – „Zabawy dzieci na Kujawach”, skansen w Kłóbce
  • 18.07 – koncerty – udział grupy reprezentacyjnej w Spotkaniach z Folklorem, Chełmno
  • 09.10 – Koncert dla Amazonek – 10 lat – jubileusz, Teatr Impresaryjny
  • 24.10 – koncert grup dziecięcych, SP nr 11
  • 05.11 – koncert – uroczystość mianowania klas I – grupy dziecięce, SP nr 20
  • 14.11 – koncert wielopokoleniowy z zespołem „Senior Kujawy”, Teatr impresaryjny
  • 14.12 – koncert „Kolęduje Tobie moje serce” – SP nr 20
  • 19.12 – Koncert „Kolędowy czas”, Klub „Stara Remiza”

2003

  • 11.01 – koncert świąteczno – noworoczny „Przyjaciołom”, Teatr Impresaryjny
  • 12.01 – koncert WOŚP, Zielony Rynek
  • 03 – 07.02 – warsztaty szkoleniowe – gr. reprezentacyjna, para taneczna z gr. „Stokrotki”, Brwinów k. Warszawy
  • 20.02 – koncert „karnawałowo na ludowo” z ZPiT „Wisła”
  • 22.02 – koncert z okazji Dnia Patrona SP w Kłóbce, SP w Kłóbce
  • 07 – 09.03 – wasztaty szkoleniowe – gr. „Malwy”, gr. „Stokrotki”, Gostynin
  • 16.03 – Uświetnienie imprezy org. Przez Związek Kynologiczny, hala OSiR
  • 05.04 – II koncert z cyklu „Kujawy i ich goście”, gość LZA „Kasztelanka”, Komisyjna ocena i przyjęcie ZPiT „Kujawy” do Polskiej Sekcji Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej – CIOFF, Teatr Impresaryjny
  • 27.05 – koncert z okazji Dnia Matki, WCK
  • 01.06I nagroda - konkurs kapel – XIII Międzywojewódzki Przegląd Kapel Ludowych, Bedlno
  • 04.06 – Koncert z okazji Dnia Matki – gim. Nr 12, Michelin
  • 05.06 – koncert kapeli, hala OSiR
  • 14.06 – Dni Włocławka, Bulwary
  • 14 -15.06 wyróżnienie – grupa reprezentacyjna i para śpiewaków z zespołu „Wrzos” -Ogólnopolski Festiwal Obrzędów Weselnych – Kurpie 2003, Kadzidło na Kurpiach,
  • 11.07 – Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny „Kasztelania 2003”, Sierpc
  • 22 – 27.07 – warsztaty szkoleniowe – gr. reprezentacyjna, „Malwy”, „Stokrotki”, Nowa Kaletka na Mazurach
  • 30.07 – 03.08 – Tydzień Kultury Beskidzkiej – udział w Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym
  • 31.07 – koncert, Żywiec
  • 01.08 – koncerty, Żywiec, Maków Podhalański
  • 02.08 – koncert, Oświęcim
  • 03 – 14.08 – Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny w Hiszpanii
  • 05.08 – koncert, Torralba de Ribotez
  • 07.08 – koncert, Samper de Calanda
  • 08.08 – koncert, Borja
  • 09.08 – koncert,Riosecco de Soria
  • 10.08 – koncert, Frage
  • 18.12 – koncert kolęd i pastorałek, Klub Łęg
  • 19.12 – koncert kolęd i pastorałek – promocja płyty CD, WCK

2002

  • 20.01- Koncert świąteczno-noworoczny „Przyjaciołom”,15,30 I spektakl, 18.00 II spektakl Teatr Impresaryjny, Włocławek
  • 08-10.02 – Zgrupowanie szkoleniowe w Gostyninie
  • 23.02- realizacja nagrania dla Telewizji Kujawy z udziałem wszystkich grup zespołu
  • 09.03 - Koncert w ramach promocji regionu, Toruń
  • 24.03 - I koncert z cyklu „Kujawy i ich goście” gość ZPiT „Wisła” z Płocka,Teatr Impresaryjny,Włocławek
  • 13.04 - Koncert –Otwarcie Balu Dobroczynnego, WCK
  • 01.05 - Koncert z okazji XX lecia WCK
  • 10.05 - Realizacja nagrania „Zdawany”, WCK
  • 19.05 - koncert komercyjny, Chełmica
  • 20.06 - Dni Włocławka, udział w korowodzie
  • 09.06 - Wyróźnienie - XII Międzywojewódzki Przegląd Kapel ludowych- konkurs, Bedlno
  • 22.06 - Dni Włocławka – koncert, Bulwary Włocławek
  • 21-23.06 - III nagroda dla kapeli , wyróżnienie dla grupy obrzędowej-Ogólnopolski Festiwal „BIESIADA WESELNA” 21- cz. Konkursowa, 22-23-nagrania dla TVP Pr.II Stary Rynek w Węgrowie
  • 28.07-03.08 - Warsztaty szkoleniowe- Nowa Kaletka na Mazurach
  • 06-12.08 - III nagroda Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołow Folklorystycznych w Norrkoping – Szwecja, w konkursie uczestniczyły zespoły z Boliwii, Chile,Ukrainy,Łotwy i Szwecji
  • 16.09 - Inauguracja sezonu artystycznego, nabór do Zespołu
  • 12.10 - Wesele na Kujawach-VI wesele kujawskie (Beata Jaśkiewicz i Piotr Rudziński),Włocławek
  • 30.11-01.12 - IV Ogólnopolski Turniej Tańca Polskiego w Formie Towarzyskiej „O Toruńską Katarzynkę, Toruń
  • 14.12 - Koncert Kapeli i wokalistów- Intercity „Kujawiak”-W-wek-Toruń-Bydgoszcz
  • 17.12 -Zespołowe kolędowanie- wigilia Zespołu, WCK
  • 22.12 - Koncert świąteczny dla dzieci z Domów Dziecka, WCK

2001 

  • 20.01- Koncert świąteczno-noworoczny „Przyjaciołom”,Teatr Impresaryjny,Włocławek
  • 28-31.01- Zgrupowanie szkoleniowe grup dziecięcych, Gostynin
  • 31.01-02.02- Zgrupowanie szkoleniowe gr. Reprezentacyjnej, Gostynin
  • 26-31.01- warsztaty szkoleniowe z ZPiT Wisła, WCK
  • 24.02 -Koncerty promujące region- Toruń
  • 24.02 - Koncert, otwarcie „Balu Dobroczynnego ,WCK
  • 03.03 - Koncerty promujące region, Bydgoszcz
  • 06-08.04 - warsztaty szkoleniowe-gr. Reprezentacyjna ZpiT Kujawy z ZPiT Wisła, WCK
  • 07.04 - Koncert „Stoły Wielkanocne”, WCK
  • 22.04 - Koncerty-promocja Parków Krajobrazowych na Polach Mokotowskich, Warszawa
  • 01.05 - Koncert - Dzień Folkloru- Majówka z WCK, Amfiteatr WCK
  • 05.05 - Koncert -Jarmark Kociewski, Świecie
  • 06.05 - Nagranie „Swaty na Kujawach”- Kłóbka
  • 19.05 - Koncert dla WSHE, Zielony Rynek Juwenalia
  • 03.06 - Koncert- impreza dobroczynna „Zenit-dzieciom” Zielony Rynek
  • 09.06. Koncert- Jubileusz 40-lecia M.C.K. , Aleksandrów Kujawski
  • 10.06 - I nagroda- XI Międzywojewódzki Przegląd Kapel Ludowych , Bedlno
  • 21-24.06 - wyróżnienie w kategorii kapel, wyróżnienie w kategorii grup obrzędowych-V Ogólnopolski Festiwal „Biesiada Weselna” za „Swaty na Kujawach” , Węgrów- 2 godz. emisja programu w TVP Pr. II
  • 28.06 - Koncert – Jubileusz MPK, Teatr Impresaryjny, Włocławek
  • 30.06- Koncert dla Anwilu- Wikaryjka
  • 01.07 - XXX Jubileuszowe Spotkania z Folklorem Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej, Ciechocinek
  • 11.07 - -Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne „Bliżej Folkloru” ZF.Kujawy, Rosja”Zadumka”, WłochyDuca di Cesaro z Sycylii, Jugosławia”Serbia”, Amfiteatr WCK
  • 17-26.07 - Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny, Słowacja i Węgry
  • 31.07-04.08 - Tydzień Kultury Beskidzkiej
  • 01.08- Koncert w Wiśle
  • 02.08- Koncert w Szczyrku
  • 03.08- koncert w Żywiecu
  • 04.08 - Koncert w Oświęcimiu
  • 05.08 - koncert- Otwarcie Międzynarodowych Mistrzostw Modeli Samolotowych, Lotnisko Kruszyn
  • 10.08 - koncert- zamknięcie Międzynarodowych Mistrzostw Modeli Samolotowych, Lotnisko Kruszyn
  • 15.09 - Koncert – Dożynki Kujawsko- Pomorskie, Przysiek k. Torunia
  • 27.09.-01.10- DNI POLSKIE Z KUJAWSKO-POMORSKIM- Promocja regionu, Norkkkoping,Szwecja
  • 16-18.11 - Zgrupowanie szkoleniowe gr. dziecięcych, Gostynin
  • 28.11- Koncert kapeli w Płocku

2000

  • 8.01- III etap nagrań zespołu na płytę CD- Folklor Kujaw i innych regionów, pieśni patriotyczne
  • 18.01 - Koncert świąteczno-noworoczny”Przyjaciołom”, WCK
  • 28.01 - Koncert dla Spółdzielni 1-Maj, Teatr Impresaryjny
  • 26-28.03 -Zgrupowanie kondycyjne dla gr. reprezentacyjnej, Malwy i Rozmaryn
  • 1.05 - Koncert „Majówka z WCK- Dzień Folkloru/ZFKujawy, ZPiT Kasztelanka, LZA Płomienie,ZPiT Kurpie
  • 22.05- Koncert w ramach „Dnia Muzealnika” – skansen w Kłóbce
  • 27.05 - Koncert Jubileuszowy pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta -XV lecie Zespołu, Hala OSiR,Włocławek
  • 2.06 – Koncert w Dworze Artusa w Toruniu -uświetnienie 15-lecia Office Line Bone
  • 9.06 - Bal Jubileuszowy dla dzieci, WCK
  • 18.06 - II Nagroda -Międzywojewódzki Przegląd kapel Ludowych , Bedlno
  • 23.06 -Festyn z Anwilem, udział w otwarciu DNI WŁOCŁAWKA- korowód
  • 24.06 -Koncert DNI WŁOCŁAWKA, Amfiteatr,Włocławek
  • 24.06 - Koncert kapeli w muzeum w Brodnicy- Noc Świętojańska
  • 7-9.07 – Udział zespołu w Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym „Kasztelania 2000” w Sierpcu, w festiwalu uczestniczło 20 zespołów z całego świata
  • 1-7.08 -Koncerty- Światowa Wystawa EXPO 2000 w Hanowerze-ZPiT Kujawy jako reprezentant regionu kujawsko-pomorskiego,
  • 9-10.09- Dożynki Prezydenckie w Spale ZpiT Kujawy jako reprezentant regionu kujawsko-pomorskiego
  • 15.09 - inauguracja roku artystycznego 2000/2001
  • 23.09 - udział w uroczystościach powitania Prezydenta RP we Włocławku
  • 24.09- Kat. kapel-wyróżnienie,kat. śpiewaków- Agnieszka Pilewska nagroda w Międzywojewódzkim Przeglądzie Kapel,Śpiewaków, Instrumentalistów i Gawędziarzy w Żninie
  • 15.10- udział w Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Ludowych w Płocku
  • 21.10 - koncert WCK
  • 30.10 - Koncert w Teatrze im. Horzycy- Uroczystość podsumowania i podziękowań Marszałka zespołom biorącym udział w EXPO 2000 , nagroda finansowa, za którą zakupione zostały stroje górali żywieckich.
  • 18.11- koncert komercyjny- w Geant ,Toruń
  • 26.11- koncert komercyjny- w Geant ,Bydgoszcz

1999

10.01 – koncert WOŚP, Teatr impresaryjny

19.01 – Koncert świąteczno – noworoczny, WCK

06.03 – koncert ZPiT „Kujawy” i ZPiT „Wisła” z okazji Dnia Kobiet, Teatr impresaryjny

28.03 – koncert wielkanocny „Przywoływki” – obrzęd, WCK

01.05 – Dzień Folkloru w ramach Majówki z WCK, amfiteatr

23.05 – koncert – Przegląd Twórczości Amatorskiej – powitanie województwa, Izbica Kujawska

07.06 – udział w mszy świętej – wizyta papieża Jana Pawła II, Bydgoszcz

13.06koncerty,parada- III Chełmińskie Spotkania z Folklorem, Chełmno

20.06 wyróżnienie -Międzywojewódzki Przegląd Kapel Ludowych – Bedlno ’99, Bedlno

11 – 17.07 – zgrupowanie kondycyjne przygotowujące zespół do uroczystości otwarcia I Lekkoatletycznych Młodzieżowych Mistrzostw Świata, Bydgoszcz

04.07Nagroda starostwa powiatowego w Aleksandrowie Kujawskim) XXVIII Spotkania z Folklorem Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej, Ciechocinek

16.07 – koncert – prezentacja kujawiaka z oberkiem na otwarciu I Lekkoatletycznych Młodzieżowych Mistrzostw Świata, stadion ,Bydgoszcz,

11.08 – Koncert w Muzeum Etnograficznym w Toruniu – Międzynarodowy Festiwal „Folklor nad Wisłą”, Toruń

02.09 – koncert – Ogólnopolskim Zlot PTTK – uświetnienie uroczystości, WCK

24.09 – koncert – uświetnienie uroczystości 40 – lecia Aeroklubu Włocławskiego, Jednostka W.

03.10 – koncert – promocja płyty CD „Zespoły Folklorystyczne Kujaw”, Teatr impresaryjny

24.10 – Ogólnopolski Festiwal Zespołów Ludowych – udział, Płock

04.11 – Ogólnopolski Turniej Tańca Narodowego w formie towarzyskiej, Toruń

26 – 28.11 zgrupowanie kondycyjne – gr. reprezentacyjna i grupa „Malwy”, Gostynin

12.12 – „Jasełka kujawskie” – fragmenty widowiska w ramach stołów wigilijnych, WCK

1998

04.01koncert w ramach WOŚP, Teatr Impresaryjny

18.01 – koncert kolęd i pastorałek, kościół pw. Najświętszego Zbawiciela

23.01 – koncert - spotkanie świąteczno – noworoczne dla rodziców i rodzin dzieci z zespołu, WCK

31.01 – 04.02 – zgrupowanie szkoleniowe, Kraków

02.02 – koncert z ZPiT „Polonez” w trakcie zgrupowania zimowego, Kraków

08.02 – nagranie w Radio "W" pt. „Zespół Folklorystyczny „Kujawy” -Wspomnienie z Krakowa

15.03 – koncert „Spotkanie z Folklorem”, Osięciny DK

19.04 – udział w V Wojewódzkim Festiwalu Dziecięcych Zespołów Tanecznych, WDK

25.04 – koncert, Włocławek

01.05koncert -Dzień Folkloru, amfiteatr

03.05 – koncert - otwarcie sezonu, skansen w Kłóbce

12.05 – koncert dla młodzieży z Danii przebywającej z rewizytą we Włocławku w SP nr 23, WCK

30 – 31.05 I nagroda - Ogólnopolskie Konfrontacje Kapel Ludowych, Ozorków

05.06 – koncert związany z wizytą pisarza, poety, tłumacza Jerzego Pietraszkiewicza, Fabianki

06.06 – Ogólnopolskie Spotkania z Folklorem, Chełmno

11.06 – sesja zdjęciowa zespołu do materiałów promocyjnych w Unisławicach i Kłóbce

13.06 II nagroda-Ogólnopolskie Konfrontacje Zespołów Ludowych, Kutno

14.06 – Międzywojewódzki Przegląd Zespołów Folklorystycznych Kaszub, Krajny, Kujaw i Pałuk, Nakło

20.06 – koncert, Dni Włocławka

21.06 – koncert, Dni Włocławka

27.06 – koncert dla władz Bydgoszczy, przedstawicieli kultury z Kanady, Ośrodek Chopinowski w Szafarni k/Torunia

05.07 – XXVII – Spotkania z Folklorem Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej, Ciechocinek

07.07 – udział w III Ogólnopolskim Festiwalu Dzieci Specjalnej Troski, amfiteatr

09.07 – Dziecięcy Folklor Kujaw – nagranie dla telewizji „Polonia”, skansen w Kłóbce

12.07 – koncert z okazji 30 – lecia Kapeli spod Kowala, Kowal

14 – 21.07 – Międzynarodowe Spotkania z Folklorem ,Włocławek

16.07 – Koncert z ZPiT „Zelta Sietins”, Rypin

17.07 – Koncert z ZPiT „Zelta Sietins”, Ciechocinek

18.07 – Koncert z ZPiT „Zelta Sietins”, Włocławek

19.07 – Koncert z ZPiT „Zelta Sietins”, Kijaszkowo

02.08 – koncert, Dni Raciążka, Raciążek

04 – 06.08 – Międzynarodowe Targi Gdańskie – Jarmark Dominikański, Gdańsk

13.09 – koncert, dożynki, Pakość

20.09 wyróżnienie -Międzywojewódzki Przegląd Kapel, Śpiewaków i Instrumentalistów, Żnin

20.09 – koncert, Dni Szwederowa, Bydgoszcz

27.09 – koncert, Bydgoszcz

01.10 – koncert kapeli związany z wizytą byłego prezydenta RP Lecha Wałęsy we Włocławku, UM Włocławek

04.10 – Włocławskie Inspiracje Artystyczne, WDK

23 – 25.10 – zgrupowanie szkoleniowe, Toruń

10.11 – koncert, TV Kujawy ?

19.11 – koncert – oficjalne otwarcie salonu AUTO – KUJAWY

17.12 – koncert kolęd i pastorałek – nagranie dla TV Kujawy

1997

05.01 – koncert WOŚP, WDK

12.01 – koncert kolęd i pastorałek, katedra włocławska

19.01 – koncert kolęd i pastorałek, kościół św. Józefa

26.01 – koncert kolęd i pastorałek, kościół pw. Najświętszego Zbawiciela

21 – 22.03 II miejsce- IV Wojewódzki Festiwal Dziecięcych Zespołów Tanecznych, WDK

01.05Majówka z Włocławskim Centrum Kultury, Dzień Folkloru, amfiteatr

18.05 – koncert – obchody święta ludowego – festyn, lotnisko Kruszyn

31.05 – koncert – Festyn Azotów, lotnisko Kruszyn

07.06 – koncert – I Wojewódzki Festiwal Zespołów Ludowych, Chełmno

14.06 – koncert – 100 lat Nobilesu, lotnisko Kruszyn

21.06 – Ogólnopolski Festiwal Zespołów Folklorystycznych – Gostynin

26.06 – koncert – Spotkania Folklorystyczne Włocławek ’97, amfiteatr

24.04 – koncert – Kongres Leśników Polskich, jezioro Łuba

27 – 29.06 – zgrupowanie szkoleniowe, Kijaszkowo

09 – 25.07Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne w Sanxay (5 koncertów), Francja

30.08 – koncert – pożegnanie lata, stadion Zazamcze

14.09 – koncert, dożynki, Pakość

27.09 – „Wesele na Kujawach”, widowisko obrzędowe, Włocławek

28.09 – koncert dożynkowy, Izbica Kujawska

22.11 – koncert na uroczystości XV – lecia WCK,

1996

07.01 – koncert WOŚP, WDK

22 – 23.03 – dwa I miejsca -Udział w III Wojewódzkim Festiwalu Dziecięcych Zespołów Tanecznych

01.05 – Włocławska Wiosna Kulturalna – Dzień Folkloru, amfiteatr

05.05 – koncert, Wiosna Kulturalna, DK Aleksandrów Kujawski

25.05 – koncert z zespołęm folklorystycznym z Włoch, WDK

02.06 – koncert z okazji Dni Parków Krajobrazowych, Jezioro Lubiechowskie

16.06 – Ogólnopolskie Spotkania Zespołów Tańca Ludowego, Płock ’96, Drobin

22.06 – koncert, festyn, Włocławek, Jesionowa

01.09 – koncert, dożynki, Szafarnia k/ Torunia

02.09 – koncert – uroczyste wręczenie sztandaru ZSS, Lipno

15.09 – koncert dla mieszkańców Czarnego k/ Wielgiego

22.09 – koncert, „Zabawy na Kujawach”, skansen w Kłóbce

30.09 – 08.10 – koncerty, Promocyjne Dni Kultury w regionie Marche (Cupramontana), Włochy

10.11 – koncert z okazji odzyskania niepodległości, Osięciny

17.11 – Nagrania dla telewizji „Kujawy” koncertu kolęd i pastorałek, katedra włocławska

21.12 – koncert świąteczno – noworoczny – hotel Sheraton, Warszawa

1995

09.01 – koncert WOŚP, WDK

20.01 – koncert z okazji 50 rocznicy wyzwolenia Włocławka, WDK

24.03 – I miejsce gr.„Czerwone jabłuszko”, I miejsce gr.„Rozmaryn”, I miejsce gr„Podkóweczka”, udział w II Wojewódzkim Festiwalu Zespołów Dziecięcych,WDK

25.03 – koncert laureatów festiwalu dziecięcego, WDK

01.04 – koncert kapeli na Targach Kujawskich, J. W., ul. Żytnia

02.04 – koncert kapeli na Targach Kujawskich, J. W., ul. Żytnia

02.04 – Inspiracje Artystyczne WCK, WDK

03.05 – koncert kapeli na stadionie, Osiedle Zazamcze

03.05 – koncert kapeli na Jarmarku Kazimierzowskim, Kowal

08.05 – koncert z okazji Dnia Zwycięstwa, WDK

13.05 – Koncert Jubileuszowy – 10 – lecie działalności, Hala OSIR

27.05 – koncert z okazji 60- lecia SP, Psary

17.06 III miejsce gr. „Spod strzechy”-udział w Międzywojewódzkim Przeglądzie Zespołów Folklorystycznym, Nakło

24.06 – Widowisko obrzędowe „Sobótki na Kujawach”, Bulwary

21.05 – koncert, Osiedle Południe

04.05 – koncert, festyn, Lotnisko Kruszyn

05 – 19.07 – Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Folklorystyczny w Saint Naixent Lecole Cedex, („Czerwone jabłuszko”, „Rozmaryn”, kapela) Francja

05 – 19.07 – Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne w Usson du Poitou, (grupa reprezentacyjna, „Spod Strzechy”) Francja

27.08 – koncert kapeli i wokalistów zespołu, dożynki, Kłodawa

03.09 – koncert, dożynki, Raciążek

13.09 – koncert, nadwiślański bieg, Bulwary

17.09 – koncert na festiwalu w Żninie

25.09 – koncert przed władzami kultury i przedstawicielami Ministerstwa Włoch, WCK

16.10 – koncert z okazji 100-lecia Domu Dziecka, Lubień Kujawski

21.10 – koncert, Wielgie

26.10 – koncert kapeli, hala OSiR

20.12 – koncert, powitanie elekta Aleksandra Kwaśniewskiego, hala OSiR

1994

02.01 – koncert WOŚP, NOT

09.01 – koncert „Boże Narodzenie na Kujawach”, DK „Celulozy”

10.01 - koncert „Boże Narodzenie na Kujawach”, DK „Celulozy”

11.01 - koncert „Boże Narodzenie na Kujawach”, (2 spektakle)DK „Celulozy”

12.01 - koncert „Boże Narodzenie na Kujawach”, DK „Celulozy”

19.01 - koncert „Boże Narodzenie na Kujawach”, (2 spektakle) WCK

21.01 – koncert w DOS, Kulin

23.01 – koncert na choince, DK „Celulozy”

23.01 – koncert (Herody, pastorałki), Klub Łęg

27.01 – widowisko „Boże Narodzenie na Kujawach”, Lubraniec

11.02 – Koncert org. Przez UM dla gości z Anglii, PSM

09.03 – koncert z okazji Dnia Kobiet, WCK

25 – 26.04 – udział w I Wojewódzkim Festiwalu Dziecięcych Zespołów Ludowych Tanecznych, Włocławek ’94, Wojewódzki Dom Kultury

16.04 – koncert z okazji 50 – lecia Włocławskiego Pułku Pontowego, Bulwary

24.05 – 01.06 – koncerty w Bedford, Anglia

05.06 – I miesjce gr.” Czerwone jabłuszko”, I miejsce gr. „Skrzaty”-udział w Międzywojewódzkim Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych Kaszub, Krajny, Kujaw i Pałuk, Nakło

26.06 –III nagroda gr. „Czerwone jabłuszko”-udział w XXIII Festiwalu Folkloru Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej w Ciechocinku

25.06 – koncert – widowisko obrzędowe „Sobótki na Kujawach”(zaproszone zespoły: Echo Kujaw, Echo Lubrańca, Młody Toruń, Kaszeby z Chojnic), bulwary

26.06 – udział w koncercie „Niedziela z folklorem i humorem”, GOK Lubraniec

14.08 koncert w Muzeum Etnograficznym, Toruń

28.08 – koncert, dożynki, Kłodawa

03.09 – koncert w parku miejskim, festyn, Włocławek

24.09 – udział w Międzynarodowych Zawodach Niepełnosprawnych, Radziejów

25.093 pierwsze nagrody w kategorii kapel, śpiewaków i instrumentalistów-udział w międzywojewódzkim przeglądzie kapel, Śpiewaków, Instrumentalistów i Gawędziarzy Ludowych, Żnin

21 – 23.10 – dyplom uznania za wartość artystyczną programu,  udział w X konkursie Tradycyjnego Tańca Ludowego, Rzeszów

13.11 – I nagroda- udział w Międzywojewódzkich Konfrontacjach Zespołów Pieśni i Tańca, Płock

 1993

03.01 - premiera widowiska "Boże Narodzenie na Kujawach", DK "Celulozy" (2 koncerty)

04.01 - "Boże Narodzenie na Kujawach", DK "Celulozy" (2 koncerty)

10.01 - "Boże Narodzenie na Kujawach", DK Topólka

21.01 - "Boże Narodzenie na Kujawach", WCK

05.02 - "Boże Narodzenie na Kujawach", WCK

20.02 - Koncert w trakcie balu dobroczynnego "Miasto - dzieciom", WCK

23.04-  -koncert "Wiosenny kram folklorystyczny" DK "Celulozy"

25.04 - koncert "Wiosenny kram folklorystyczny" WCK

29.04 -koncert "Wiosenny kram folklorystyczny" DK "Celulozy"

29.04 -koncert "Wiosenny kram folklorystyczny" SP Krojczyn

8.05 - Koncert "Włocławska Wiosna Kulturalna, amfiteatr WCK

16.05 - koncert, amfiteatr WCK

27 - 29.05 - udział kapeli w Międzynarodowych Spotkaniach Kapel, Toruń

29.05 - koncerty uliczne, Dni Włocławka

05.06 - inscenizacja "Wesele prawdziwie po kujawsku", Włocławek

13.06 - udział w XVIII Międzywojewódzkim Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych, Nakło

20.06 - koncert "Toruńskie Lato", Muzeum Etnograficzne, Toruń

13 - 19.08 - koncerty w Champagne Saint Hilaire, Jousse, Barro k. Ruffec, Francja

29.08 - koncerty kapeli i wokalistów "Koniec Wakacji", amfiteatr WCK

05.09 - koncert dla przedstawicieli PCK, Ciechocinek

12.09 - udział w festynie "Dziennikarze - dzieciom", osiedle Południe, Włocławek

25.11 - koncert z cyklu "Pieśń Ojczystej Ziemi", Filharmonia Narodowa

 

1992

 

26.01-Uroczysty koncert noworoczny, Dom Kultury Celulozy

14.02- Koncert z okazji 50.Rocznicy AK, PSM,Włocławek

2.05 - Koncert galowy DK Celulozy

3.05 –Koncert z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja ,Amfiteatr WCK

9.05 – Koncert galowy Amfiteatr WCK

17.05 – Koncert "Włocławska Wiosna Kulturalna", Amfiteatr WCK

26.05 – Koncert z okazji Dnia Matki – WCK

31.05 – Koncert z okazji Dnia Dziecka, WCK

31.05 – Koncert na lotnisku- festyn, Kruszyn

1.06 – Koncert „Dzieci dzieciom” – Klub Chemik

14.06 – Koncert dla grupy hiszpańskiej, WCK

4.07 – Nagroda Publiczności -Festiwal Folkloru Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej, Ciechocinek, udział w konkursie i poza konkursem

24.07-10.08- obóz szkoleniowo-wypoczynkowy gr. Skrzaty- Okoniny w Borach Tucholskich

8-22.07 - Międzynarodowy Festiwal , Francja ( La Vienne) – 7 koncertów, wyjazd dofinansowany z Urzędu Rady Ministrów w kwocie 30 milionów zł dzięki wymianie rządowej między Polską a Francją.

1 i 2.07 – Koncerty grupy „Ruch i melodia” reklamujące firmę KODAK, Włocławek - 4 koncerty

8-25.08- Obóz kondycyjny gr. „Ruch i piosenka” w Jarosławcu

29.08- Koncert grupy „Ruch i melodia” Aeroklub Włocławski Kruszyn

10.10 – Widowisko „Wesele na Kujawach – Renata Janczak, Piotr Sieradzki w roli młodych

14.10 – Koncert grupy dziecięcej- PDPS

11.11- Koncert z okazji 74 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, WCK

14.11 – Koncert grupy dziecięcej, Hala OSiR

20.11.92 - 25.03.93 - warsztaty z Niną Siergiejewną - Francuzową, choreografem z moskiewskiego teatru "Lider" w zakresie tańca klasycznego

2.12 – Koncert dla delegacji z Francji, WCK

 

1991

13.01 –widowisko słowno-muzyczno-taneczne ”Jasełka kujawskie”, WDK

19.01 – Koncert z okazji Rocznicy Wyzwolenia Włocławka, Państwowa Szkoła Muzyczna,Włocławek

3.05 – Koncert- 200 rocznica Konstytucji 3 Maja, PSM

19.05 – Koncert Włocławska Wiosna Kulturalna, Amfiteatr WCK

23-27.05 – Koncerty- DNI MOHYLEWA- , Mohylew, BSRR

2.06 – Koncert „Dni Boniewa”, Boniewo

12.06 – Delegacja w regionalnych strojach do wręczenia kwiatów na II Wyścigu Solidarności, Włocławek

19.06 –uświetnienie jubileuszowego festiwalu jako gość honorowy- XX Festiwal Folkloru Kujaw, Ciechocinek

21-23.06 – Festiwal Młodych Śpiewaków- Jasło 91

23.06 – Koncert „Dni morza”- Bulwary,Włocławek

26.07 – Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne z udziałem zespołów z Francji i Białorusi–koncerty na osiedlach Włocławka

26.07 – MSF koncert w Lubaniu

27.07 – MSF – koncert w Ciechocinku

27.07 – MSF – koncert w Radziejowie Kujawskim

28.07 – MSF – uroczysty koncert, Amfiteatr WCK

1-14.08 – Obóz szkoleniowo-wypoczynkowy w Nowopołocku (Nowoje Sitno, BSRR)

23.09 – koncert z okazji Tygodnia Turystyki –WCK

25.09 -Powitanie w regionalnych strojach delegacji z Niemiec, LO,Włocławek

4.10 – Koncert- uroczyste pożegnanie młodzieży niemieckiej –Centrum Kultury „Zenit”

11.11 – Koncert- Rocznica Odzyskania Niepodległości ,WCK

08.12 - koncert, uświetnienie Olimpiady Wiedzy Rolniczej, Rypin

 

 1990 

03.05 - Festyn 3 - majowy, amfiteatr WCK (2 koncerty)

07 - 16.07 - koncerty - Międznarodowe Spotkania Folklorystyczne, Francja, region Vienne (11 koncertów)

06.08 - "Wesele kujawskie" Barbary Krzeszewskiej i Tomasza Witkowskiego, Włocławek

14.09 - wizyta w zespole grupy francuskiej z Usson du Poitou

09.11 - koncert z okazji odzyskania niepodległości przez Polskę, WCK

11.11 - koncert z okazji odzyskania niepodległości przez Polskę, Piotrków Kujawski

30.12 - jasełka kujawskie - widowisko, Wyższe Seminarium Duchowne 

 

1989

1.03 - powołanie do działania Archiwum Tańców Polskich

30.03- nabór chłopców do zespołu

12.05 - koncert z okazji Święta Ludowego, Lipno 

14.05 Koncerty z okazji Święta Ludowego, amfiteatr w Chodczu

21.05- Festyn kujawski

11.06 - koncert w Lipnie z okazji 640-lecia  nadania praw miejskich

20-26.07 – Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne org. przez Stowarzyszenie Zespół Artystyczny Kujawy i Wydział Kultury i Sztuki Urzędu Miejskiego. Uczestniczyły – SZAK, ZPiT Ruń z Mohylewa –BSRR ,Zespół Folklorystyczny Les Guevlests du Clain- Francja

Koncerty:Ciechocinek,Włocławek,Tłuchowo,Radziejów

10.09 - zakonczenie obchodów 650 lecia,przy udziale zespołow folklorystycznych zaproszonych z różnych regionów Polski

05.09 - wspólny koncert z chórem Piccolo Coro dell'Antoniano z Włoch, SP nr 21

 

1988 

19, 20.01 - koncerty z okazji rocznicy wyzwolenia Włocławka

24.01 - koncert nowooroczny dla dzieci, funkcjonariuszy i pracowników Służby Więziennej

07 - 15.02 - wizyta zespołu "Mazowsze" we Włocławku, "Kujawy" uczestniczą w koncertach i próbach, a także goszczą kierownictwo zespołu w swojej siedzibie

02.03 - koncert dla Przedszkola Państwowego nr 6 we Włocławku

05.03 - udział w eliminacjach wojewódzkich konkursu piosenki radzieckiej

26.03 - nagranie dla telewizji TV program 1 - "Wielkanoc na Kujawach"

01.05 - festyn dla mieszkańców osiedla Zazamcze

13.05 - Kwalifikacja zespołu na wyjazd za granicę. Zezwolenie ważne na jeden rok. Komisja w składzie etnochoreograf - dr Grażyna Dąbrowska, choreograf - Janina Kalicińska, etnomuzykolog - Kazimierz Budzik, muzyk - Janusz Pietrzak. Zespoł został zaproszony przez Stowarzyszenie Kulturalne Le Villedeu Du Clain, Usson de Poitou na Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne w miesiącu lipcu

14.05 - weryfikacja Stowarzyszenia "Zespół Artystyczny Kujawy" przez Ogólnopolską Radę Ludowych Zespołów Artystycznych, Ruch Społeczno - Kulturalny ZNW "Scena Ludowa" Kraków uprawniająca do wyjazdów zagranicznych, Ciechocinek

22.05 - koncert - festyn Włocławska Wiosna Kulturalna

28.05 - koncert - Wojewódzkie Święto Dni Seniora, Gnojno

27 - 29.05 -  I Prezentacje Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych ORLZA 

11.06 - I nagroda - zespół modzieżowy, II nagroda - zespół dziecięcy, Międzywojewódzki Przegląd Zespołów Folklorystycznych, Nakło

12.06 - wyróżnienie i puchar przewodniczącego MK ZSL Wiosna pod Tężniami, XVII Spotkania z Folklorem Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej, Ciechocinek

24 - 26.06 - Święto Trybuny Ludowej, Mrągowo '88

27.06 - 11.07 - obóz kondycyjny w Przemystce k/ Radziejowa

02.07 - koncert z okazji 66. Miedzynarodowego Dnia Spółdzielczości organizowany przez Wojewódzką Spółdzielnię Komisji Współpracy

09 - 24.07 - Międzynarodowy Przegląd Zespołów Folklorystycznych we Francji

06.08 - widowisko - "Wesele na Kujawach" Ewy Urbanek i Krzysztofa Kacperskiego

27.08 - 11.09 - zgrupowanie dla zespołu przed imprezą "Dożynki Pleszew '88", udział w dożynkach centralnych, Kalisz

17.09 - koncert "Piękna nasza Polska cała", Skierniewice

11.10 - konsultacje zespołu światowej sławy etnochoreografem, Roderykiem Lange

14 - 18.10 - wizyta zespołu "Śląsk"

16.10 - nagranie dla TV Katowice, program "Folklor polski"

14.11 - koncert pt. "Święta miłości kochanej ojczyźnie", Wojewódzka Akademia z okazji 70. roczniicy odzyskania niepodległości przez Polskę

 

 

1987

17 i 23.01 - zabawa choinkowo - karnawałowa dla dzieci z zespołu, SZAK

02 - 14.02 - zgrupowanie zimowe

04.04 - koncert premierowy Zespołu Artystycznego Kujawy, hala OSiR

27.04 - koncert przyjaźni z okazji Dni Mohylewa we Włocławku

30.04 - koncert obchodów 1. maja, WDK

03.05 - koncert zespołu w ramach Święta Pracy, amfiteatr

24.05 - koncert inaugurujący Włocławską Wiosnę Kulturalną, amfiteatr

30.05 - eliminacje wojewódzkie do Ogólnopolskiego Konkursu Tańca Tradycyjnego

03.06 - koncert uświetniający akademię wojewódzką, WDK

07.06 - koncert, festyn z okazji Święta Ludowego w  Chodczu

06 - 24.07 - letni obóz kondycyjny w ZSR, Przemystka k/ Radziejowa

19.07 - koncert na uroczystości wręczenia sztandaru dla Komitetu Gminnego PZPR w Fabiankach

10 - 18.07 - Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne, Francja

11 - 14.07 -  udział w III Spotkaniach Dzieci Gór, Rabka

22.07 - uświetnienie uroczystości związanych z obchodami Święta Odrodzenia w Radziejowie

05.09 - koncert, WDK

08 - 17.10 - wyjazd zespołu do Mohylewa, obchody Dni Włocławka w Mohylewie

11 - 13.09 -  III nagroda w I Ogólnopolskim Konkursie Muzyki i Pieśni Ludowego w Jaśle

 

1986

02 - 14.02 - obóz kondycyjno - zimowy w Gdyni

lipiec - pierwszy koncert zespołu

30.06 - 18.07 - obóz kondycyjny w Przemystce k/ Radziejowa

21.07 - uroczysty koncert z okazji Święta Odrodzenia Polski

lipiec - obóz kondycyjny w Kikole

 

1985 

14.05 - powstanie zespołu

01 - 26.07 - obóz letni Zespołu Artystycznego "Kujawy", Ciechanowiec

22.07 - pierwszy w historii koncert Zespołu Artystycznego "Kujawy" w amfiteatrze Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu

grudzień '85 - czerwiec '86 -  prowadzenie prac remontowo - adaptacyjnych pomieszczeń przekazanych stowarzyszeniu

 

 

 

 

 

 

 


Jesteśmy na

YouTube - logo   Facebook - logo

Należymy do

CIOFF


Wspierają nas