Thursday, 24 September 2020 20:28

Nabór!

Od 35 lat Zespół Pieśni i Tańca "Kujawy" promuje folklor, tradycje i obrzędy ludowe wielu regionów Polski. Oprócz odtwarzania oryginalnych tańców, śpiewów, muzyki i strojów ludowych, zespół realizuje również widowiska związane z obrzędowością, a także organizuje imprezy folklorystyczne o zasięgu ogólnopolskim. Koncerty zespołu to efekt ciężkiej pracy uzdolnionych dzieci i młodzieży z Włocławka i okolic. Zespół działa w ramach czterech grup wiekowych: Skrzaty, Stokrotki, Malwy oraz Grupa Reprezentacyjna.

Członkowie "Kujaw" rozwijają w zespole umiejętności taneczne i wokalne. Prowadzone zajęcia obejmują również ćwiczenia koordynacyjne i sprawnościowe. Każda godzina spędzona na parkiecie daje wymierne efekty w czasie prezentacji scenicznych, ale także w codziennym życiu. Zespół to nie tylko praca, ale również nowe znajomości, ciekawa forma spędzania wolnego czasu, a także szansa na podróżowanie po całym świecie. W ramach wyjazdów "Kujawy" zwiedziły wiele krajów Europy oraz Azji. Ponadto, zespół bierze udział w konkursach i przeglądach oraz organizuje zgrupowania szkoleniowo-kondycyjno-wypoczynkowe dla swoich członków.

Zapraszamy do współtworzenia Zespołu Pieśni i Tańca “Kujawy”. Nabór do zespołu dla dzieci i młodzieży w wieku 5-15 lat odbędzie się w sali tańca CK “Browar B.” 3 października 2020 r. o godz. 10.00.


Jesteśmy na

YouTube - logo   Facebook - logo

Należymy do

CIOFF


Wspierają nas